ASUS X555ln laptopun anakartı üzerinde BIOS pili yok

• Konuyu başlatan EMTN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 128

EMTN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
ASUS X555ln model eski bir laptopa sahibim ekranı kırıldığı için anakart üzerinden ekranı tamamen söktüm fakat HDMI ile baska bir monitore bağlamak istediğim zaman sinyal yok hatası alıyorum. Bilgisayar calısıyor fakat görüntü yok. Aynı şekilde VGA kablosu ile de denedim ama çözüm bulamadım. Araştırmalarım sonucu BIOS pili söküp takılarak çözüme ulaştıranlar gördüm. Denemek istiyorum fakat anakart üzerinde BIOS pili yok. Ekte ileteceğim harici olarak çözüm tavsiyesi verebilecek olan var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
ASUS X555ln model eski bir laptopa sahibim ekranı kırıldığı için anakart üzerinden ekranı tamamen söktüm fakat HDMI ile baska bir monitore bağlamak istediğim zaman sinyal yok hatası alıyorum. Bilgisayar calısıyor fakat görüntü yok. Aynı şekilde VGA kablosu ile de denedim ama çözüm bulamadım. Araştırmalarım sonucu BIOS pili söküp takılarak çözüme ulaştıranlar gördüm. Denemek istiyorum fakat anakart üzerinde BIOS pili yok. Ekte ileteceğim harici olarak çözüm tavsiyesi verebilecek olan var mıdır?

Bunlarda direk laptopun bataryasi üstünden alma muhabbeti vardı yanlış bilmiyorsam. Batarya sokup takinca sifirlamasi lazım mantıken ama sen cihazı komple acmissin duzelmemis. BIOS atmayı deneyebilirsin ıstıyorsan. Ekran kartı da bozulmuş olabilir görüntü vermiyorsa.

Herhangi bir bir çözüm yöntemi var mıdır? Ekran kartının bozulup bozulmadığını nasıl anlayabilirim?

Ekran kartı veya BIOS güncelleme yaparakta denemek istiyorum fakat görüntüyü hiç alamadığım için hiçbir işlem de yapamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı