Asus X555UB Sierra Kurulumda Panic CPU 0 caller Hatası

Burak1973

Hectopat
Daha fazla  
Önce sistemimi göstereyim: X555UB | Notebook | ASUS Türkiye Linkteki gibi sistem bu. Ben şimdi arkadaşın MacBook'undan sierrayı indirdim. Sonra terminal kodu var onla USB'ye yazdırdım. Geldim PC'yi açmaya çalıştım. USB görmedi. Biraz araştırdım bootable olması gerek yada UEFI falan olacak gibi şeylere rastladım. Bunu da Clover Bootloader gerekli diyordu. Onu yükledim. Oldu sistem gördü. Fakat herhangi bir ilerleme göstermiyor takılıyor siyah ekranda. "-V" ile başlatınca hataları gösteriyormuş. Hata ekranında da "Panic CPU 0 caller...." şeklinde bir şeyler yazıyor. Ne yapmam lazım acaba ? Bir fikri olan varsa yardım edebilir mi bana ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot arguments'a şu kodları girer misiniz?

Kod:
cpus=1 npci=0x2000 -v -x UseKernelCache=No
Tabi ki deniyorum

Yok ekranda ++++++++++++++++ şeklinde ifadeler çıkıyor donup kalıyor.
"\EFI\CLOVER\drivers64UEFI" altında olması gereken dosyalar ne olmalı acaba ?
bende şunlar var:
  • AppleImageCodec-64.efi
  • AppleKeyAggregator-64.efi
  • AppleUITheme-64.efi
  • DataHubDxe-64.efi
  • FirmwareVolume-64.efi
  • FSInject-64.efi
  • OsxFatBinaryDrv-64.efi
  • SMCHelper-64.efi
  • VBoxHfs-64.efi

Ben şunu başarıyla kurdum. Technopat'tan indirdiğim benim için işe yaramamıştı. Belki siz de bunu denemelisinizdir.

Install macOS Sierra.raw.bz2

Farklı USB portlarına bootable USB'yi takın ve deneyin ve boot args için şunu girin kurulumdan önce: cpus=1 npci=0x2000 -v -x UseKernelCache=No

Not: önce kendi indirdiğinizi farklı portlara takarak da deneyin derim ne olur ne olmaz, tekrar indirmeye gerek kalmaz belki de. Ama bence boot args'ı bu şekilde yazın mevcut indirdiğinizde kalsanız dahi. Ben benim sorunumu böyle çözmüştüm, şu an bilgisayarımda hem Mac OS Sierra, hem de Windows 10 var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı