ASUS X55C laptop Bluetooth'u görmüyor

wyrnx

Hectopat
Yer
Ankara, Sincan
Daha fazla  
Merhabalar. ASUS X55C model laptopta hiçbir şekilde Bluetooth görmüyor. Bluetooth sorunlarını düzeltmeyi denedim, sürücüyü kaldırıp yeniden yüklemeyi ve iki cihazı da görülebilir hale getirdim fakat sorun halen devam ediyor. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Bluetooth kartını başka bir laptopa taktığımda sorunsuz çalışmıştı.

Yazılımı üreticinin kendi sitesinden mi yüklüyorsunuz? Yoksa programlar yardımı ile mi?
Aslında yazılımı Windows otomatik olarak yüklüyor. Üreticinin sitesinde Windows 10 64 Bit için sadece touchpad sürücüsü verilmiş.

Güncelleme: Bu sorunu yaşadığımda sistemde Windows 10 21H1 sürümü yüklüydü. Daha sonra temiz kurulum ile Windows 10 21H2 sürümüne yükselttim sorun hala devam ediyordu. Ben de Windows 8.1 yüklemeye karar verdim. Windows 8.1 de de ilk önce bu sorun vardı fakat BT sürücüsünü aygıt yöneticisinden el ile güncelleyip Microsoft un 2006 tarihli sürücüsünden Qualcomm Atheros un 2014 tarihli sürücüsüne güncelledim. Bundan sonra Bluetooth sorunsuz bir şekilde çalışmaya başladı. Başka bir zamanda bozuk olan sistemden söktüğüm SSD yi USB ile bağlayarak harici olarak önyükleme yaptım. Diskin içerisinde Windows 10 21H2 sürümü vardı fakat Bluetooth sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Aygıt yöneticisine baktığımda ise BT sürücüsünün Microsoft un 2006 tarihli sürücüsü olduğunu gördüm. Bu sizce nasıl olabilir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı