ASUS X571 RAM yükseltmesi

dodo_akdmr

Centipat
Dostlar selamlar, ASUS X571gd model notebookumda 8 GB anakarta gömülü RAM var. 16 GB ek RAM yükseltmesi yapmak istiyorum ancak CPU-Z programında CL değeri 17 görünüyor bu özelliklerde RAM bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran görüntüsü 2021-03-17 155051.jpg

Hocam, Memory sekmesi çalıştığı değerleri gösteriyor. Gömülü olduğu içinse SPD gözükmüyor. Rehberdeki programı kullanıp bulabilirsiniz. Buna göre almak daha doğru olur.

Hocam, Memory sekmesi çalıştığı değerleri gösteriyor. Gömülü olduğu içinse SPD gözükmüyor. Rehberdeki programı kullanıp bulabilirsiniz. Buna göre almak daha doğru olur.
Teşekkür ederim şimdi bakıyorum.
Yener hocam bu programda detaylı veri vermiyor maalesef. Başka bir öneriniz var mı acaba?
Ekran görüntüsü 2021-03-17 160745.jpg

İki RAM bulucuda da gömülü RAM görünmüyor.

Bu model ile karıştırıyor olabilirsin. CPU-Z SPD kısmında içi dolu olan kısmı atar mısın?

İki RAM bulucuda da gömülü RAM görünmüyor.

Bu model ile karıştırıyor olabilirsin. CPU-Z SPD kısmında içi dolu olan kısmı atar mısın?
SPD kısmında 4 slot görünüyor ama hepsi boş. Farklı bir sürüm cpu z ile deneyeceğim şimdi.
Hocam bir kaç video izledim ram gömülü gelmekte. K571 model diye de geçiyor sanırım.

Uyumsuzluk olacağını zannetmiyorum hocam. Mevcut RAM ile aynı değerlerle çalışıyor. Rahat olun.

Geri
Yukarı