ASUS X79-DELUXE Realtek Ethernet Mac OS X Sürücüsü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

melihvarol

Hectopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Selamlar,

Öncelikle aşağıdaki sisteme sahibim;

• Asus X79 Deluxe Anakart
  • GeForce GTX760 2GB Ekran Kartı
  • 1TB WD Harddsik

• Siteniz üzerindeki Mavericks 10.9.2 kurulum argümalarını okuyarak ve izleyerek kurulumu yaptım.
  • Ekran kartını tanıtmama gerek kalmadan sistem otomatikman tanıdı.
  • Ses kartı için Multibest'teki 1150 driver'ını kullanarak sesi tanımladım.

Fakat onboard olan Realtek PCIe GBE Family Controller (RTL 8168) Ethernetimi siteniz üzerindeki bilgilere ve diğer birçok kaynağı artaştırarak bir türlü tanıtamadım.

Açılışa EthernetBuilIn=Yes komutunu ekledim, kaldırdım fakat ne yaptıysam bir türlü tanıtamadım.

Kullandığım sürücüler:

RealtekRTL81xx-0_0_90
RTL8111_driver_for_OS_X-master
RealtekRTL8111-Binary
RealtekR1000SL.kext-v304

NOT: Sa dece RealtekRTL81xx-0_0_90 sürücüsünü kullandığımda resimdeki hatayı aldım.

Ne yapabiliriz :)

nz4b.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bi P9X79 Deluxe var bir de X79-Deluxe var.

P9X79 Deluxe anakartta bu kontrolcüler var:

• Realtek® 8111E , 1 x Gigabit LAN Controller(s)
  • Intel® 82579V, 1 x Gigabit LAN Controller(s)
X79-Deluxe anakartta ise bu:

• Realtek® 8111GR, 1 x Gigabit LAN Controller(s)
Her halükarda da anakartlarda iki tane LAN kontorlcüsü olması bir sorun. Bunlardan birinin devre dışı bırakılması gerek ama bundan önce doğru anakart modelini bi öğrenelim, ona göre ilerleyelim.

Şimdi bi P9X79 Deluxe var bir de X79-Deluxe var.

P9X79 Deluxe anakartta bu kontrolcüler var:

• Realtek® 8111E , 1 x Gigabit LAN Controller(s)
X79-Deluxe anakartta ise bu:

• Realtek® 8111GR, 1 x Gigabit LAN Controller(s)
Her halükarda da anakartlarda iki tane LAN kontorlcüsü olması bir sorun. Bunlardan birinin devre dışı bırakılması gerek ama bundan önce doğru anakart modelini bi öğrenelim, ona göre ilerleyelim.

@Recep Baltaş Hocam ben de sizin videolarınızı kurarak izleyerek kurulum yaptım. Amacım bilgiçlik taslamak değil yanlış anlaşılmasın, bu hackintos yükleme işini sizden öğrendim fakat yanlış anlaşılmaya mahal vermeyim ama benim anakatım Asus Maximus IV Extreme Z. Benim anakartımın da iki adet lan kontrolcüsü var, hiçbir sıkıntı olmadı. İkisini de tanıdı ve çalışıyor. Acaba dediğiniz iki adet lan kontrolcüsü sorun olur sözünüz x79 anakartlar için mi geçerli.

@Recep Baltaş Hocam ben de sizin videolarınızı kurarak izleyerek kurulum yaptım. Amacım bilgiçlik taslamak değil yanlış anlaşılmasın, bu hackintos yükleme işini sizden öğrendim fakat yanlış anlaşılmaya mahal vermeyim ama benim anakatım Asus Maximus IV Extreme Z. Benim anakartımın da iki adet lan kontrolcüsü var, hiçbir sıkıntı olmadı. İkisini de tanıdı ve çalışıyor. Acaba dediğiniz iki adet lan kontrolcüsü sorun olur sözünüz x79 anakartlar için mi geçerli.

Daha önce hiç çift Lan kontrolcülü bir sisteme Mac kurmadım. Ama mantık olarak düşünerek sorun olabileceğini düşündüm zira Hackintosh Mac gibi değil. Mesela Intel + nVidia çalışmıyor. Hiç kimse mükemmel değil ki bak ben de az önce senden bunun bir sorun teşkil etmeyeceğini öğrendim. Bilgiye açık olmasaydım zaten bu noktada olmazdım. Bu bilgi için teşekkürler.

Şimdi konuya dönecek olursak anakartım bu diyorsun: Motherboards - X79-DELUXE

O zaman hiç uğraşmıyoruz ve Intel 82579 Gigabit Ethernet için AppleIntelE1000e.kext'yi yüklüyoruz MultiBeast içinden :) Realtek'ler silinebilir. Ağ kablosunu da Intel'e bağlayalım, üstteki olması lazım.

Version farkeder mi?
Multibeast te
2.4.14
2.5.4d
3.0.4 var

Bilginize saglik. Simdi calisiyor artik :)
Tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı