ASUS Xonar Ses Kartları İncelemesi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
ASUS’un*Xonar DS, DSX, DX ve D1 ses kartlarını ele aldığımız bu inceleme ile ihtiyacınıza en uygun kartı bulabilirsiniz.
O7FMY-zFYGc

Daha fazlası...

Pek bilinçli olarak yapılmış bir inceleme değil.
Bir ses kartı üzerinde bulunan SPDIF çıkışından bahsetmeyip te, optik çıkışı ekran kartına bağlanır, diyen bir kişinin anlatımına pek inanasım gelmez doğrusu.
AUDIO PHILL denilen ve ses kaydı ve dinlemesinin uç noktaları ile uğraşan kişileri, farklı bir şekilde değerlendirip te, değiştirilebilir opamp'ların high slew rate oranından ve noise level den bahsetmiyorsa, pek tatminkar bir bilgilendirme olduğu söylenemez.
Bakkal mantığı ile anlatılmış bir ifadeyi de belirtmeden edemeyeceğim.
Sonlara doğru anlatımda ses kartının 8 kanal ses ürettiği söylenilmiş. Hiçbir ses kartı ses üretmez. Bir ses kartı sesleri, digital-analog ya da analog digital işlemekle görevlidir. Aslına en uygun ses geçişlerini sağlayabilen ürün kaliteli üründür.
192 KHz ten bahsedilmiş ama bunun örnekleme frekansı olduğu konusunda hiç bir anlatım bulunmamaktadır. Desibel olarak verilen bir değer var ki, tamamen havada kalmış bir anlatım olmuş.

Kendi incelemelerimde ASUS DX serisi kartlarda bulunan DSP işlemcisinin oldukça iyi çalıştığını gözlemlemiştim.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı