ASUS xonar U7 echelon ses kartı driver sorunu

EngineerOnr

Centipat
Windows 10 ile bu kartı kullanan var mı ? Asus web sitesinde 1 tane windows 10 driverı sunmuş ancak windows 7 kullanırken aldığım şiddette ve kalitede müzik dinleyemiyorum.

Ayrıca kartın dolby özelliği W10 driver içerisinde yer almıyor ve
yaptığım equalizer ayarları web tarayıcılardan izlediğim videolara etki etmiyor. Sadece indirdiğim video ve müzikler için etkili ve oyunlarda aktif oluyor bu equalizer ayarları.

Windows 7 ile kullanırken kartın surround özelliği çalışmıyordu ancak oyun oynamadığım için sorun etmemiştim.
Şimdi windows 10 ile oyunlarda surround özelliğinin çalışmasının dışında hiçbir özelliği kalmadı bu kartın.

Birkaç gündür kartın Sonic Studio programını windows 10 ile uyumlu çalıştırmak için 1511 sürümünden itibaren 1809 sürümüne kadar denedim ama hepsinde sonuç böyle başka bir çözümü varsa benim teknik bilgim yetmiyor.
Windows 7 de kullandığım driver uyumluluk modunda windows 10 da çalışıyor ancak sesler inanılmaz boğuk

Sağlam yabancı dil bilgim olsa Asus a bu kadar kötü ve uyumsuz kart driverı yayınladığı için sayfalarca serzenişte bulunabilirdim.
Kartı çöpe atmadan buraya içimi dökmek ve bu kartı almayı düşünen kişileri önceden bilgilendirmek istedim.
Windows 10 driver konusunda yardımcı olabilecek arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Asus un yayınladığı driver sürümü 1.1.0 başka da yok zaten.

Sistem özelliklerim
İ5 7600k Cpu
Msi z270 tomahawk Mb
Gtx 1050 ti Gpu
8 gb 2133 mhz ram (1x8)
İşletim sistemi W10 Home 1809

Bence çöpe atmadan önce ASUS'a bir destek maili atın. Google ceviri eskisinden daha iyi çalışıyor siz türkçe yazın ingilizce metni direk kopyalayıp yapıştırın. Onun dışında iobit Driver Booster programını deneyebilirsiniz. Ama dikkat edin yanında gelen hiç bir şeyi kurmayın sadece programı.

Bence çöpe atmadan önce ASUS'a bir destek maili atın. Google ceviri eskisinden daha iyi çalışıyor siz türkçe yazın ingilizce metni direk kopyalayıp yapıştırın. Onun dışında iobit Driver Booster programını deneyebilirsiniz. Ama dikkat edin yanında gelen hiç bir şeyi kurmayın sadece programı.

Teşekkür ederim tavsiyelerinizi deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı