Asus Z170-K Bilgisayar overclocking Failed Hatası

Onur#

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı Üniversite
Arkadaşlar sistemim şu şekilde:

i5 6600K
Zalman işlemci soğutucu
Asus Z170-K anakart
Asus ROG Strix GTX 1070 8 GB
GSKİLL 16 GB Bellek
Samsung 750 EVO 250GB
Xigmatek Asgard 382 Pure Black Edition 600W Kasa + PSU
Asus VS239HV 23.6" IPS 1080P

Sorunum sabah üniversiteye gittim giderken bilgisayarı açık bıraktım. Oyun indiriyordum geldiğimde bilgisayar kapanmıştı. Elektrikler de gitmemiş açmaya çalıştım Overcloking Failed hatası verdi. Ekranda Asus yazısı beliriyor ve kalıyor. Fotoğraflarda mevcut, Wait For 'f1' If Error ayarını [Disabled] yaptım. Recep Baltaş bir konuda bunu yaparsanız hata çözülecek demiş bende olmadı. Bu sefer de mavi ekran geliyor ama açılmıyor kalıyor fotoğraflarda mevcut. 2 gün önce XMP ile bellekleri 2133 MHz'den 2400 MHz'ye çektim başka da bir şey yapmadım. XMP kapattım ve bellekleri eski haline 2133 MHz çevirdim olmadı. Default (F5) tuşuna bastım oradan denedim olmadı. Kasada reset tuşu var ve kırmızı yanıyor onunla mı alakalı çözemedim. Fotoğraflarda var. Fotoğrafları da atıyorum yardımcı olabilirsiniz inşallah teşekkürler. Bu arada fotoğrafların boyutu yüzünden buradan yükleyemedim.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

4.jpg
5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg
11.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı