Asus Zenfone 2 vs Nokia Lumia 1020

Hanifikutval

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Grafik tasarımcı
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır Zenfone 2'nin çıkmasını bekliyorum. Ama bu aralar WP'yi biraz araştırmaya başladım; Android'e göre daha stabil bir işletim sistemi olduğu söylenir. Kafam iyice karıştı, Lumia 1020 ile Zenfone 2 arasında kaldım. Sizce Zenfone 2'yi beklemeli miyim yoksa Lumia 1020 mi alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
WP stabil bir işletim sistemi, Android'e göre bazı avantajları ve dezavantajları var. Bu konuda bir yazı yazmıştım, buradan okuyabilirsin:
[Makale] Windows Phone'un Android ve iOS'a Göre Avantajları | Technopat Sosyal

Lumia 1020 satışı genel olarak bitmiş ve satılan yerlerde de olması gerektiğinden daha pahalı olan bir model. Kalınlığı biraz fazla ve tasarımı pek iyi sayılmaz. Telefonda sizin içine en önemli şey kamera ise tercih edebilirsiniz.

Zenfone 2'nin Türkiye fiyatı 1400 TL civarında olacak. O fiyata yakın Lumia 930 alabilirsiniz. Kamerası 1020'ye yakın, diğer tüm özellikleri de 1020'den iyi.

Uygulama marketindeki ufak eksikler sizin için önemsizse ve arayüzü beğeniyorsanız WP tercih edebilirsiniz.

Lumia 1020, Asus Zenfone Zoom'un muadilidir, Zenfone Zoom ise Lumia 1020'den daha iyidir.

Yine bi atla eşşek karşılaştırma konusu :) l925 kullanıcısıyım zf2 yi bekliyorum sabırla satışa sunuldugunda hemen alacagım android şuandaki en iyi işletim sistemidir BENCE.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı