ASUS'un Windows 10 Recovery sistemi Windows 11'de çalışıyor!

ASUS TUF FX506HC-HN011 cihazımı bir problemden ötürü servise gönderdim. Windows 10 Home Single Language sürümünü lisanslı olarak kurup gönderdiler. Ve herhangi bir ücret talep edilmedi. Cihaz geldiğinde normal kurulum aşamalarından biri olan Wi-Fi bağlantısı sağlamam gerektiği falan diyerek devam etti ve kurulum MyASUS, McAfee gibi yazılımlar için hesap oluşturmam gerektiği gibi garipsediğim işlemler ile devam etti. Neredeyse bitti yazısından sonra ilk masaüstüne geldiğimde TUF duvar kağıdı ASUS yazılımları gibi şeyler mevcuttu ve sorunum düzelmiş şekilde gelmişti. Windows 11'e yükselttim ve başlat menüsündeki sorunlar ile karşılaştım. Cihazı sıfırlamak istedim ve recovery menüsünden sıfırladığımda şöyle bir ayar belirdi. "firma kurulumlarını sakla(hatırladığım kadarıyla)" bunu seçerek sıfırlama işlemine devam ettim ve ekranda iki seçenek daha belirdi. İndirme ve yerel sıfırlama. İndirerek devam et dedim ve Windows başlatılıyor da ki olan dönen noktalar altında indiriliyor yazısı çıktı. Windows 11'i indirip sıfırdan kurulum yaptı. Lakin kurulum tamamlandığında servisten geldiği şekilde kurulum tamamlanmıştı ve ASUS ürünleri için giriş yapmam istendi. Masaüstüne geldiğimde manzara aynısının Windows 11 sürümüydü? Üretici firma ASUS olarak görünüyor. Ve cihaz halen orijinal yazılıma sahip.

resim_2021-10-10_122844.png

Geri
Yukarı