Atatürk'e hakaret edenler nereye şikayet edilir?

Bir şey olacağını sanmıyorum. Atatürk'e hakaret edenlere Türkiye cumhuriyetinin bütünlüğünü bozmak isteyen kişilere bu zamana kadar elimden geldiği kadarıyla müsaade etmedim. Okulda da yaşamıştım bunu. Fakat suçlu durumuna düşüyorsunuz.

Bir şey olacağını sanmıyorum. Atatürk'e hakaret edenlere Türkiye cumhuriyetinin bütünlüğünü bozmak isteyen kişilere bu zamana kadar elimden geldiği kadarıyla müsaade etmedim. Okulda da yaşamıştım bunu. Fakat suçlu durumuna düşüyorsunuz.
Bizim ta 8.sınıfta cahil bir çocuk vardı çok eskiden. Atatürke hakaretler savuruyordu. Hatta dış görünüşüne bile küfür ederdi söverdi bildiğin yani. Hakareti bırak direkt sövmekti. Arka arkaya söverdi. Atatürkle alakalı yalan yanlış şeyler söylerdi. "Başörtüsünü yasakladı, din adamlarını idam etti, 10 yaşındaki kızı katletti." gibi şeyler söyledi. Ya hadi ilk ikisini diyen cahil çok. 3. iftirayı hangi cahilden buldun da velet yaşında doğruladın? Hangi cahil aptal herif böyle bir iftira çıkardı? Ardından ateist diyip bir tane daha küfür etti. Aradan 4-5 sene geçti. Ne mi oldu? Instagram sayfasında görüyorum gayet mutlu gözüküyor.

Bizim ta 8.sınıfta cahil bir çocuk vardı çok eskiden. Atatürk'e hakaretler savuruyordu. Hatta dış görünüşüne bile küfür ederdi söverdi bildiğin yani. Hakareti bırak direkt sövmekti. Arka arkaya söverdi. Atatürk'le alakalı yalan yanlış şeyler söylerdi. "başörtüsünü yasakladı, din adamlarını idam etti, 10 yaşındaki kızı katletti." gibi şeyler söyledi. Ya hadi ilk ikisini diyen cahil çok. 3. iftirayı hangi cahilden buldun da velet yaşında doğruladın? Hangi cahil aptal herif böyle bir iftira çıkardı? Ardından ateist deyip bir tane daha küfür etti. Aradan 4-5 sene geçti. Ne mi oldu? Instagram sayfasında görüyorum gayet mutlu gözüküyor.

Bunlar bitmez hocam. Okulda da tartışma yaşamıştım bunun yüzünden fakat baktım işin içinden çıkılmıyor saldım. Cahil topluluğundan başka hiçbir şey değiller.

Bunlar bitmez hocam. Okulda da tartışma yaşamıştım bunun yüzünden fakat baktım işin içinden çıkılmıyor saldım. Cahil topluluğundan başka hiçbir şey değiller.
"1 delil buldum 40 düşmanı yendim, 40 delil buldum 1 cahili yenemedim." Ne yaparsan yap, ne kadar uğraşırsan uğraş cahiller düz kafalı olduğu için o zihniyetten çıkmaz. Yeasayer grubunun bir şarkısında çok sevdiğim sözdür. "İnsanlar değişmez, sadece yaşlanır." Bu cahillerde yaşlanır düşünceleri değişmez. Ceza verilse bile zorunda olduğu için bu cezalara uyar. Ceza alsa bile bu cahillerin fikri değişmeyecek.

Geri
Yukarı