Çözüldü Aternos sunucusu "randomTickSpeed" yüzünden çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Oyunun randomTickSpeed 10000000000 yapmışım yanlışlıkla ondan dolayı lag girip server kapanıyor. Map'in dosyasını atsam o sayıyı değiştirip düzeltip atabilecek var mıdır? Kendim denedim olmadı.

Çözüm
Ben çözümünü biliyorum. Adını unuttuğum bir program var, lütfen hatırlayan biri hatırlatsın. Dünyanın save'ini indirip config dosyasından değiştirmeniz lazım. Eskiden tıpa tıp aynı olayı yaşamıştım.
Mapin içindeyken " /gamerule randomtickspeed 3 " bu komutu yapıştırır mısınız? Normal değer 3'dür biraz daha hızlı olsun derseniz 10a kadar çıkarabilirsiniz.
Bu arada TPS'den dolayı sunucuya girilmiyor, bağlanılıyor gibi gösterip kalıyor olması lazım. Çünkü bende öyle olmuştu
Arkadaşlar, NBTExplorer'ı indirip World kaydınızın içindeki config dosyasından 'randomTickSpeed' seçeneğini 3 yapabilirsiniz.
Oyunun randomtickspeed 10000000000 yapmışım yanlışlıkla ondan dolayı lag girip server kapanıyor. Map'in dosyasını atsam o sayıyı değiştirip düzeltip atabilecek var mıdır? Kendim denedim olmadı.

Mape girip komutu değiştirecek kadar bile süreniz olmuyor mu?

Hocam oyun çöküyor ama hareket edebiliyorum. kaynaklarından denedim, olmadı.

Mapin içindeyken " /gamerule randomtickspeed 3 " bu komutu yapıştırır mısınız? Normal değer 3'dür biraz daha hızlı olsun derseniz 10a kadar çıkarabilirsiniz.

Ben çözümünü biliyorum. Adını unuttuğum bir program var, lütfen hatırlayan biri hatırlatsın. Dünyanın save'ini indirip config dosyasından değiştirmeniz lazım. Eskiden tıpa tıp aynı olayı yaşamıştım.
Bu arada TPS'den dolayı sunucuya girilmiyor, bağlanılıyor gibi gösterip kalıyor olması lazım. Çünkü bende öyle olmuştu
Arkadaşlar, NBTExplorer'ı indirip World kaydınızın içindeki config dosyasından 'randomTickSpeed' seçeneğini 3 yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm

Hocam olursa yazarım teşekkürler yabancı sayfalardada yazıyordu olacak inşallah.

Hocam oldu sadece ev ve nether gitmiş biz yeniden daha güzelini yaptık çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sunucuyu çalıştırıp konsola gamerule randomtickspeed 1 yazın ardından gönderin. Siz sunucuda değilken chunk yüklenmediği için çalışabilir.

Sunucuyu çalıştırıp konsola gamerule randomtickspeed 1 yazın ardından gönderin. Siz sunucuda değilken chunk yüklenmediği için çalışabilir.

Hocam aradan neredeyse 2 yıl zaman geçmiş. Niye hortlatıyorsunuz konuyu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…