Athlon 200GE sistem mavi ekran sorunu

Yakuza333

Decapat
Arkadaslar kasa 300 Watt Frisby Slim. Sistemi 2 gun once Vatan Bilgisayar'dan toplatip satin aldim. Sistem soyle:
  • Athlon 200ge
  • Gigabayte gs-a320m-s2h
  • Gskill Aegis 2133 MHz 4 GB
  • 120 GB Sandisk SSD
  • MSI R7 240 2 GB Low profile
Simdi bilgisayar bazen 2-3 saat calisiyor mavi ekran yiyor. Bazen de acar acmaz mavi ekran oluyor.
Kasayi acip baktim anakartin guc kablosu eksik takilmis. Aradim o uctan yok bosta. Ne yapmaliyim? Vatan'a goturup geri mi versem yoksa bende mi bi sikinti var? Windows u kendim kurdum cunku. Bi de bu haldeyken calistirmayip kapattim tavsiye ve yardimlarini bekliyorum.

IfLM6H.jpg

Arkadaslar amd islemci ile alakali anlasilan sorun anakartin suruculerini kurana dek donma kitlenme olmuyodu kurunca sorunlar baslamisti windowsu tekrar kurup hicbir surucuyu kurmadan sadece ekran karti surucusu kurdum suan duzeldi sanki resident evil 5 i kurdum oynuyorum su an 1 saattir nerdeyse

Bu athlon 200ge ile sistem toplamayin toplarsanizda anakartin suruculeriyle bios guncellemeyle ugrasirsiniz haberiniz olsun

Son düzenleme:
Arkadaslar kasa 300 Watt Frisby Slim. Sistemi 2 gun once Vatan Bilgisayar'dan toplatip satin aldim. Sistem soyle:
  • Athlon 200ge
  • Gigabayte gs-a320m-s2h
  • Gskill Aegis 2133 MHz 4 GB
  • 120 GB Sandisk SSD
  • MSI R7 240 2 GB Low profile
Simdi bilgisayar bazen 2-3 saat calisiyor mavi ekran yiyor. Bazen de acar acmaz mavi ekran oluyor.
Kasayi acip baktim anakartin guc kablosu eksik takilmis. Aradim o uctan yok bosta. Ne yapmaliyim? Vatan'a goturup geri mi versem yoksa bende mi bi sikinti var? Windows u kendim kurdum cunku. Bi de bu haldeyken calistirmayip kapattim tavsiye ve yardimlarini bekliyorum.

Eki Görüntüle 351236
Arkadaslar amd islemci ile alakali anlasilan sorun anakartin suruculerini kurana dek donma kitlenme olmuyodu kurunca sorunlar baslamisti windowsu tekrar kurup hicbir surucuyu kurmadan sadece ekran karti surucusu kurdum suan duzeldi sanki resident evil 5 i kurdum oynuyorum su an 1 saattir nerdeyse

Bu athlon 200ge ile sistem toplamayin toplarsanizda anakartin suruculeriyle bios guncellemeyle ugrasirsiniz haberiniz olsun

-Orda herhangi bir eksik yok. Bazı Güç Kaynaklarında (Ucuz yollu veya düşük güçtekiler) CPU güç çıkışı 8 pin bazılarında 4 pin olur. Sizin güç kaynağınız 4 pin olduğundan bu şekilde montaj yapılmış.

-Ben de sistemi kurduktan yaklaşık 1 saat sonra mavi ekran hatası aldım. Grafik driver dosyalarını DDU ile güvenli modda temizledikten sonra tekrar yükledim. Şuan da sorun yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı