Athlon 3000G overclock nasıl yapılır?

EnesG34

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Elimde Athlon 3000G işlemci var. Anakartım Gigabyte B450M. Islemcinin voltaj değerleri nasıl olmali, maksimum kaç yapabilirim?

Merhabalar, bende aynı işlemci ve MSI B450-MAX kullanıyorum. Kendim deneyerek ve biraz yardım alarak birkaç ayar yaptım ve 2 gündür kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaratmadı gayet stabil ilerliyor. Kısaca şöyle:
CPU voltage: Auto -> 1.225 v
CPU ratio: 35.00 -> 40.00 (4000 MHz / 4.0 GHz)
GFX clock freq: Auto -> 1600 (soğutucun iyi ise 1650 deneyebilirsin. 50 MHz de ne değişir ama ben stock soğutucuda ısınmasını önlemek için böyle yaptım)
GFX voltage: Auto -> 1220 v
Digitall kategorisi altından:
CPU loadline calibration Control: Auto -> mode 4
CPU nb loadline calibration: Auto-> mode 4

Merhabalar, bende aynı işlemci ve MSI B450-MAX kullanıyorum. Kendim deneyerek ve biraz yardım alarak birkaç ayar yaptım ve 2 gündür kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaratmadı gayet stabil ilerliyor. Kısaca şöyle:
CPU voltage: Auto -> 1.225 v
CPU ratio: 35.00 -> 40.00 (4000 MHz / 4.0 GHz)
GFX clock freq: Auto -> 1600 (soğutucun iyi ise 1650 deneyebilirsin. 50 MHz de ne değişir ama ben stock soğutucuda ısınmasını önlemek için böyle yaptım)
GFX voltage: Auto -> 1220 v
Digitall kategorisi altından:
CPU loadline calibration Control: Auto -> mode 4
CPU nb loadline calibration: Auto-> mode 4
Peki kapanma veya mavi ekran hatası ile karşılaştınız mı ? (sorunda olabilir)

Peki kapanma veya mavi ekran hatası ile karşılaştınız mı? (sorunda olabilir)

Mesajın atıldığı tarihten itibaren değişiklik yapılmadan hala aynı ayarlar ile devam etmekteyim. Bir sorun yaşamadım. Eğer güç kaynağınız yeterli ise sorun olabileceğini sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı