Athlon II X2 220 Sisteme 200 TL'ye Ekran Kartı Tavsiyesi

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Arkadaşlar 200 TL'ye kadar bütçem var gerekirse biraz arttırabilirim. İlk öncelikle Anakartım Foxconn A74ML(-K) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN) İşlemcim DualCore AMD Athlon II X2 220, 2800 MHz (14 x 200). Bir ekran kartı ve bir ram alacağım. Psum standart 300-350 w bir psu resmini ilk fırsatta atacağım. Düşündüğüm ekran kartı Sapphire R7 240 ya da ASUS R7 240 düşünüyorum. 2-3 yıl içinde başka bir pc toplayacağım için çok masrafa girmeyeceğim. Yanına ek olarak da dediğim gibi ram alacağım ikisi de uyumlu çalışbilir mi? Herhangi bir sorun çıkar mı? Oynayacağım oyunlar şunlardır;

• Bf3-Bf4 (low-medium)
  • Pes 15 (High)
  • Gta 5 ( pek imkanı yok gibi ama şansımızı deniyeceğiz artık )
  • ETS2

Crysis 2-crysis 3 (low-medium) yani bu oyunları ideal ve oynanır bir şekilde oynamak. Oynatmaz demeyin 1 gb 128 bit bir ekran kartı ve 2 gb ramı olan akrabamın pcsi ile Bf3-Bf4 highda oynadık. CoD Mw 3 highda oynadık ve herhangi bir sorun olmadı sizden ricam bu kartlardan biri benim sistemime psuma uyar mı? Ram ile beraber takınca sorun çıkartır mı? Alırsam Sapphire mi ASUS mu almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciyi ben de kullanıyorum. Bahse girerim kasanın markası EXPER'dir. R7 250'yi desteklemeyebilir ama HD serisini destekliyor. Ona göre hareket et R7 240 giriş seviyesesi bir kart. Senin bütçene en uygun kart HD 7770 olacaktır. PSU HD 7770 yeterlidir. HD 7770 güzel bir karttır. Performans açısından R7 250'den daha performanslıdır. Buyurun bu da test sonuçları;http://www.hwcompare.com/15329/radeon-hd-7770-vs-radeon-r7-250/

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı