Athlon II X3 ve HD6870 Darboğaz Sorunu

KemalAkarsu

Kilopat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar benim AMD Athlon II X3 işlemcim (çekirdeği açık bir şekilde Phenom II x4 B40), HD6870 ekran kartım ve 2x2 + 1x2 DDR2 RAM'lerim var. GTA 5 ve BF4 gibi oyunlarda işlemci kullanımı %100 olmasına rağmen ekran kartının %60 dan yukarı çıktığını çok nadir gördüm. Şu anda darboğaz işlemcide gibi duruyor fakat RAM'lerde olma ihtimali de var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar benim AMD Athlon II X3 işlemcim (çekirdeği açık bir şekilde Phenom II x4 B40), HD6870 ekran kartım ve 2x2 + 1x2 DDR2 RAM'lerim var. GTA 5 ve BF4 gibi oyunlarda işlemci kullanımı %100 olmasına rağmen ekran kartının %60 dan yukarı çıktığını çok nadir gördüm. Şu anda darboğaz işlemcide gibi duruyor fakat RAM'lerde olma ihtimali de var mıdır?

DDR3 OLMASI LAZIM EN DİYE BİLİYORUM RAMLERDEN DE OLABİLİR BENCE BAŞKA BİR RAM TAKIP BİRDE ÖYLE DENESENİZ ? SİSTEMİNİZDE ÇOK YER KAPLAYAN ARKA PLANDA ÇALIŞAN PROGRAMLARINIZ VARSA KAPATINIZ VE ÖYLE DENEYİNİZ SİSTEMİ FAZLA ZORLAMAYIN BENCE İYİ GÜNLERLE

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı