ATI Radeon HD 3800'ü daha iyi bir modele yüksetlme?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
3 yıl önce P5QL-CM, Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz, 4GB RAM, güç kaynağı miktarını unuttum ama 80 Plus değil, ondan eminim, ATI Radeon HD 3800, Windows 64-Bit işletim sistemli bir bilgisayar satın aldım. Bu güne kadar Crysis 2 ve Starcraft 2 gibi oyunları sorunsuz bir şekilde oynadım, lakin son zamanlarda yeni çıkan Battlefield 3 ve Deus Ex gibi oyunlarda sıkıntı yaşadım. Artık değişim zamanı gelmiş. Lakin bütün sistemi bir anda değiştirme gücüm yok. Hangi parçadan başlamam sizce daha makul olur?

Zamanında yaptığın yatırımlar bugün sana yol se ve FPS olarak dönüyor gördüğün gibi. Gerçekten güzel bir sistem toplamışsın. İşlemcini değiştirmeye gerek yok. RAM’ler de iyi. Güç kaynağı ve ekran kartını güncelledikten sonra güncel oyunları sorunsuz bir biçimde oynayabileceksin.

Tavsiyem öncelikle 500 Watt 80 Plus sertifikalı bir güç kaynağı alman. Sonrasında bir zamanların efsane serisi 3800 kartını emekliye ayırıp yerine HD 6850 veya HD 6870 model bir kart alman. 6900 serisinden de alabilirsin ama sistemin bu karta yetişecek kapasitede değil. Son olarak BIOS sürümünü de 0901’e güncellemeyi unutma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı