ATI Radeon HD 4300/4500 series nasıl güncellenir?

HD4450

Kilopat
Nasıl günceleyeceğim ve nereden güncelleyeceğim? 4350 diye geçiryor sanırsam biri anlatabilir mi bu ekran kartını hiç güncellemedim.
Windows 10.

Gerek yok Windows 10 zaten otomatik olarak güncelliyor. ATI Mobility HD 4500 kullanıyorum.
Win10 kendi güncellemesi maalesef bir işe yaramıyor. Hatırladığım kadarıyla catalyst de yüklemiyor zaten. Sadece masaüstü kullanmak için olabilir ki çözünürlük seçeneklerinde de eksiklik vardı diye hatırlıyorum. Üstte verilen konudan Windows10 için yükleme yapılarak sorunsuz kullanılabilir.

birde ne olarak geçiryor ekran kartım hd 4350 mi 4250 olarakmı geçiyor çünkü 4300/4500 serise çıkmıyor sitesinde.
HD4000 serisi bütün kartları aynı sürücüye yönlendiriyor zaten hangisini seçtiğiniz problem değil. 13.4 Beta driver olarak görünüyor. Onu indireceksiniz.
Windows 8.1 için olan sürücüler windows 10 da da çalışıyor diye biliyorum yanlış ta olabilir.
Direkt çalışmıyor. Ufak bir düzeltme gerekli oluyor.

Aslında direkt de çalışabilir diye tahmin ediyorum fakat sorun şurada: Windows 10 un kendi güncellediği driver yüklediğinizden daha güncel göründüğü için sistem onu kullanıyor ve yenilemeye gerek duymuyor.
Bir de verilen rehberde driveri yükledikten sonra cihazı kaldır yapıp yeniden başlatmak gerektiği söyleniyor. Yeniden başlatınca "microsoft temel görüntü bağdaştırıcı" olarak görünmesi lazım ekran kartının. Ama Windows 10 genelde hemen yine kendi driverini yüklediği için siz rehberdeki kuruluma devam edemiyorsunuz. Eğer bu şekilde olursa da "sürücü güncelleştir" sekmesinden "bilgisayarımdaki sürücülere göz at" seçilip kullanılabilir sürücüleri listeden seçmek için tıklayıp çıkan listede manuel olarak "microsoft temel görüntü bağdaştırıcı" seçip yüklerseniz. Yukarıda yazdığım yeniden başlatınca "microsoft temel görüntü bağdaştırıcı" olarak görünmesi adımına gitmiş olursunuz. Buradan sonra ise tekrar güncelleştirme için girip bu konumda ara kısmından dosyaları gösterince sorunsuz yükler hem de catalyst kullanılabilir olur. Ek olarak HDMI ve 1080p ile kullanımda siyah çerçeveyi yok etmek için catalyst içinden ölçeklemeyi en sağa çekerseniz 1080p tam oturur.

Son düzenleme:
Win10 kendi güncellemesi maalesef bir işe yaramıyor. Hatırladığım kadarıyla catalyst de yüklemiyor zaten. Sadece masaüstü kullanmak için olabilir ki çözünürlük seçeneklerinde de eksiklik vardı diye hatırlıyorum. Üstte verilen konudan Windows10 için yükleme yapılarak sorunsuz kullanılabilir.

HD4000 serisi bütün kartları aynı sürücüye yönlendiriyor zaten hangisini seçtiğiniz problem değil. 13.4 Beta driver olarak görünüyor. Onu indireceksiniz.
Kendimden biliyorum üstteki gibi yükledim ama windows onu eski algılayıp yine kendi sürücüsünü yüklüyor.

birde ne olarak geçiryor ekran kartım hd 4350 mi 4250 olarakmı geçiyor çünkü 4300/4500 serise çıkmıyor sitesinde.
4350 olarak geçiyor ancak sürücü yüklediğinde 4450 olarak değişiyor
Kendi sitesine baktığımız zaman Windows 8 var, arkadaşım da aynı ekran kartını kullanıyordu Windows 10 da bir türlü indiremedi.

Ben arkadaşım ile bu konuya baktık, yararı olmadı bizde.

Ben bu arkadaşımızın bahsettiği arkadaşıyım dediği gibi o konuya baktık ben her şeyiyle yaptım ancak bilgisayarım mavi ekran verdi hiçbir şey yapılmadı temiz format atmak zorunda kaldık Windows 7'ye geçerseniz driverinizi inderebilirsiniz.

Son düzenleme:
4350 olarak geçiyor ancak sürücü yüklediğinde 4450 olarak değişiyor

Ben bu arkadaşımızın bahsettiği arkadaşıyım dediği gibi o konuya baktık ben her şeyiyle yaptım ancak bilgisayarım mavi ekran verdi hiçbir şey yapılmadı temiz format atmak zorunda kaldık Windows 7'ye geçerseniz driverinizi inderebilirsiniz.
Win 7 driverini atar mısın link olarak 64 bit

Geri
Yukarı