ATI Radeon HD 4300/4500 Sisteme Görüntü Gelmiyor

Mehmet Efe0

Hectopat
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün masaüstü bilgisayarımı kapattım, elimde bir ekran kartı daha vardı ama onu takınca hata veriyordu. Bugün bir daha deneyeyim dedim ekrana hiç görüntü gelmedi, sonra eski ekran kartını yeniden taktım yine görüntü gelmedi. Sonra RAM'leri temizledim yine olmadı. Birini çıkardım bu kez çalıştı ama 1 GB RAM ile Windows'u çalıştırmaya bile korktum, sonra sorunun RAM'de mi yoksa RAM slotunda mı öğrenmek için RAM'i diğer slota taktım, çalışmadı. Sonra yeniden diğer slota taktım çalışmadı. VGA kablosunu değiştirdim olmadı. BIOS pili takılı değildi taktım yine görüntü gelmedi sonra yeniden çıkardım RAM'lerin oksitlenme ihtimaline karşı temizledim yine çalışmadı. Onboard çalıştırmayı denedim çalışmadı. Bu hatayı sürekli alıyorum. Elektrik gittiğinde fişi çektiğimde hep bu sorunu yaşıyorum RAM'leri temizliyordum falan bir şekilde çözüyordum. Ama şimdi çözemedim. Ne yapabilirim bu sorunu nasıl çözebilirim?
Sistem parçalarım şöyle;
PSU: Power Boost 250W güç kaynağı.
Anakart: ECS945GCT- m.2.
CPU: Intel Core 2 Duo E7500 2 çekirdek 2.93 GHz.
RAM: Elixir 2*1 GB 667 MHz.
GPU: ATI Radeon HD 4300/4500 series(HD4350)
Not: PSU ve anakart 3 ay önce takıldı. Diğer parçaları 7-8 yıldır günlük minimum 8 saat kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm 1: Siyah faber silgi ve süpürge siyah faber silgi ile ekran kartının sarı kısımlarını güzelce bir başka parçacığa zarar vermeden sil, süpürge ile pce Express slotunu süpür. Hala görüntü gelmediyse

Çözüm 2: Ekran kartında ısıl işlem uygulayabilirsin ancak önce beslemeden kaynaklanan bir arızamı emin olmak lazım bunun içinde karta nereden güç giriyor oradaki direnç, kapasitör, transistörler ne durumda onu bilmek gerekir. Isıl işlemi besleme hatası olmadığından %101 eminsen yap. Yüksek ihtimalle işe yaramayacktır.
Bu arada sorun RAM'de de olabilir iki RAM'de uyumlu mu birbiriyle? Voltaj değerleri gecikme süreleri vs.

Çözüm 1: Siyah faber silgi ve süpürge siyah faber silgi ile ekran kartının sarı kısımlarını güzelce bir başka parçacığa zarar vermeden sil, süpürge ile pce Express slotunu süpür. Hala görüntü gelmediyse

Çözüm 2: Ekran kartında ısıl işlem uygulayabilirsin ancak önce beslemeden kaynaklanan bir arızamı emin olmak lazım bunun içinde karta nereden güç giriyor oradaki direnç, kapasitör, transistörler ne durumda onu bilmek gerekir. Isıl işlemi besleme hatası olmadığından %101 eminsen yap. Yüksek ihtimalle işe yaramayacktır.
Bu arada sorun RAM'de de olabilir iki RAM'de uyumlu mu birbiriyle? Voltaj değerleri gecikme süreleri vs.
Evet RAM'ler uyumlu.

Geri
Yukarı