Çözüldü ATIFlash ile yanlış BIOS atmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

250254

Kilopat
Sadece film izlemek, Excel ve nette dolaşmak için kullandığımız PC'nin ekran kartına yanlış BIOS attık. Artık PC ekran kartının ne olduğunu bilmiyor driver falan görmüyor. Atiflash Pro gamını açmak istediğimizde ATI ekran kartı yok yazıyor program da açılmıyor bu sorunu yaşayan var mı, nasıl çözeriz?
Dos ortamında denedik ama yine olmadı .Ekran kartı şu an standart ekran kartı olarak görünüyor.

Çözüm
Flashladığınız BIOS'a ait kartın sürücüsünü kurup yedeklediğiniz BIOS'u öyle flashlamayı deneyebilirsiniz.

Fakat tahminlerime dayanarak bunu söylüyorum, kartın başına bir şey gelirse sorumlu değilim. Kartı gözden çıkardıysanız bu yöntemi deneyebilirsiniz sisteme göstermek ve ATIFlash ile flashlamak için.
Kartın orijinal BIOS'unu yedeklemediyseniz techpowerup'ın sitesinden kartınıza uygun BIOS bulabilirsiniz.

Büyük ihtimal ya bellek zamanlamalarına dikkat etmediniz ya da başka bir markanın BIOS'unu kurmayı denediniz.

Kartınızla ilgili daha ayrıntılı bilgi verebilirseniz daha tutarlı yorum yapılabilir.

Eski kart ama film nette gezmek için işe yarıyordu HD 4650 Sapphire.

Aynen bellek hızlarını fazla artırdık. Fazla kurcaladık anlayacağın

Şu an sadece standart grafik olarak görünüyor manuel olarak driver dosyalarını gösteriyorum uygun driver değil diyor.
Driverları uygun değil dediği için atiflash uygun kart yok diyerek açılmıyor.
Yedek var elimde

Flashladığınız BIOS'a ait kartın sürücüsünü kurup yedeklediğiniz BIOS'u öyle flashlamayı deneyebilirsiniz.

Fakat tahminlerime dayanarak bunu söylüyorum, kartın başına bir şey gelirse sorumlu değilim. Kartı gözden çıkardıysanız bu yöntemi deneyebilirsiniz sisteme göstermek ve ATIFlash ile flashlamak için.

Çözüm
Atiflash şuan açamıyorum. Ati ekran kartı bulunamadı yazarak program kendini kapatıyor
Yedeği flashlamayı denemediniz mi ?

Fakat tahminlerime dayanarak bunu söylüyorum, kartın başına bir şey gelirse sorumlu değilim. Kartı gözden çıkardıysanız bu yöntemi deneyebilirsiniz sisteme göstermek ve atıflash ile flashlamak için.

Yazdığınızı yarın deneyeceğim.

Böyle bir kurtarma olacağından bahsedilmiş.

1) Boş bir USB diski PC'ye bağlayıp "4-hpusbdisk" programını çalıştırın.
2) Dos sistem dosyaları olacak şekilde ayarlayın, ve "start"a basın. Artık elimizde "açılır USB disk" var.
3) AtiFlash.exe ve orjinalbios.rom dosyalarımızı USB diskimizin içine kopyalayalım.
4) PC'yi USB diskimiz ile Boot edelim yani Windows'u başlatmıyorsunuz, bu disk üzerindeki sistem ile başlıyor.
5) önümüze "C:\>" Gelmiş olması lazım, buradaki "C:\>" Windows'un olduğu dizin değil USB diskiniz.
6) şimdi bize BIOS yükleyeceğimiz kartın adapter numarası gerekiyor (tek kart kullananlar için 0'dır) "atiflash -i" yazıyoruz.
Listenin en başında 0, 1, 2, 3, 4, 5 diye alt alta listelenmiş kartlardan doğru olanı buluyoruz.
7) Atiflash -f -p <adaptorno> orjinalbios.rom (örnek: "Atiflash -f -p 2 orjinalbios.rom" bu komut adaptor numarası 2 olan karta orjinalbios.rom'u yükler.

@ÇAĞATAY TORUN dos ortamında denedim ama olmadı yarın tekrar uğraşayım.

Gelişme olursa yazarım buradan
Olmayacak galiba.

Fakat tahminlerime dayanarak bunu söylüyorum, kartın başına bir şey gelirse sorumlu değilim. Kartı gözden çıkardıysanız bu yöntemi deneyebilirsiniz sisteme göstermek ve atıflash ile flashlamak için.

Hocam senin yöntem işe yaradı.
Herkese teşekkürler.
Nasıl çözüldü olarak işaretleyeceğiz.

Dosya Ekleri

• 1603014196618916397428234727723.jpg
    1603014196618916397428234727723.jpg
    180,1 KB · Görüntüleme: 253
Son düzenleme:

Geri
Yukarı