Atikmdag.sys mavi ekran çökme sorunu

BlueMan23

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım her 2 haftada (en fazla 1 ay gidebildi) çöküyor. 2 haftadır Atikmdag. Sys mavi ekranı veriyordu, dun hiç açılmadı ve critical service failed hatası verdi. Format atmak zorunda kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran hatasının belli başlı sebepleri var. ATI tabanlı bir ekran kartı kullanıyorsunuz sanırım. Bundan dolayı yapabilir. En son güncelleştirmeleri kurun. Eğer problem devam ediyorsa ATI kayıt defteri hatalarını giderin. Ram testi yapın ki bu sitede ram arıza tespit programları mevcut. Bilgisayarınızda antivirüs bulundurun ve düzenli olarak tam tarama yaptırın. Eğer sorun devam ederse anakartta problem olabilir.

Mavi ekran hatasının belli başlı sebepleri var. ATI tabanlı bir ekran kartı kullanıyorsunuz sanırım. Bundan dolayı yapabilir. En son güncelleştirmeleri kurun. Eğer problem devam ediyorsa ATI kayıt defteri hatalarını giderin. Ram testi yapın ki bu sitede ram arıza tespit programları mevcut. Bilgisayarınızda antivirüs bulundurun ve düzenli olarak tam tarama yaptırın. Eğer sorun devam ederse anakartta problem olabilir.
Anakartta ne problemi olabilir? Driver'ım güncel,HDD testi yapmıştım temiz çıkmıştı, Ram testi nasıl yapılıyor?

MemTest64 şuraya bir göz at.

Anakartta bazen piller arasında olması gerektiğinden fazla boşluk olduğunda ya da o pillerden bazıları çalışmadığında olabilen bir hataymış. Fırına koyup ısıtıp kullanan arkadaşlarım var ve bu konuda ciddiyim :) Anakart en son seçenek önce ram ve virüs taraması yapın. Sonra kayıt defterinizi bir gözden geçirin.

MemTest64 şuraya bir göz at.

Anakartta bazen piller arasında olması gerektiğinden fazla boşluk olduğunda ya da o pillerden bazıları çalışmadığında olabilen bir hataymış. Fırına koyup ısıtıp kullanan arkadaşlarım var ve bu konuda ciddiyim :) Anakart en son seçenek önce ram ve virüs taraması yapın. Sonra kayıt defterinizi bir gözden geçirin.
Ram taramasını yarıda durdurdum. Yaklaşık 1 buçuk saat geçmişti ve hala devam ediyordu. Ama hiçbir hata bulmamıştı. Virüs taraması yapmıcam çünkü bilgisayarı yeni formatladım. Temiz yani.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı