Atış sonrası kulağım az duyuyor

Oğuzhan18

Hectopat
Sabah 10'da açık alanda atışım vardı özel güvenlik için. 25 tane attık 3 5 7 sıra dizilmiş vardı. Ben de ortadaydım. Sabah 10'dan beri sol kulağım kapalı, çok az duyuyor. Hasar almış mıdır sizce tahmini?

Silah seslerinin kulaktaki yan etkileri geçicidir, genelde birkaç gün sonra geçer ve farkına bile varmazsınız. Tabii nasıl bir yan etki verdiği silaha olan yakınlığınızla da alakalı. Ben bir şey olmaz diye düşünüyorum. Sorununuz devam ederse mutlaka bir doktora görünün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde atışlar için kulak tıkaçı takmanız gerekirdi, kulağınız yüksek ses ve gürültüye alışık olmadığı için umarım hasar bırakmaz.

Merhaba, aynı sorundan bende müzdaribim dün saat 15.00 civarlarında atıştan hemen sonra kulağımda bir çınlama oldu ve devam etti şuan çınlama azalsada kulağım duymuyor diyebilirim tecrübelerinizi anlatır mısınız rica etsem kaç gün sonra geçti gibisinden.

Merhaba mesajınızı ilk günden gördüm ama yazamıyordum kusura bakmayın. Yazı yazma yasağım vardı. Vallahi ben geçer diye doktora gitmemiştim 1 hafta sonra kendiliğinden geçti uzun sürdü ama hastane işlerini sevmediğim için gitmedim. İyisinizdir umarım?

Hocam merhaba,

Bende askerde pazartesi günü 21 tane atış yaptım. Alan kapalıydı, ön taraf açıktı. Sol kulağım tıkandı ve kafamın içinde çınlama var. Tam 5 gün oldu biraz hafifledi ama tamamen geçmedi. Yüksek sese duyarlilik da var. Sizde bunları mı yaşadınız? Sizce geçer mi? Sizin kulak çınlamaniz devam ediyor mu tamamen geçti mi?

Benim tamamen geçti ama. Benim de o süre boyunca geçmemişti sonradan düzeldi doktora gitmemiştim.

Benim tamamen geçti ama. Benim de o süre boyunca geçmemişti sonradan düzeldi doktora gitmemiştim.
Aynı şeyleri mi yaşadınız sizde hocam? Kalabalık ortam da birileri konuştukça ses daha da rahatsız ediyor. Çok korkuyorum geçmeyecek diye

Aynı şeyleri mi yaşadınız sizde hocam? Kalabalık ortam da birileri konuştukça ses daha da rahatsız ediyor. Çok korkuyorum geçmeyecek diye.

Rahatsız olma olayı yoktu bende ama kulağım. Tamamen gitmişti 1 hafta sürmüştü hatırladığım kadarıyla ama siz telaş yapıyorsanız doktora gidin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…