ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY mavi ekran hatası

Merhaba, öncelikle mavi ekranlarınızı çözmenizde yardımcı olacağım. Başlamadan önce takıldığınız bir yer olursa lütfen sorun.

• Memtest86 ile RAM testi yapın lütfen.
  • Afterburner programına ait bir modül gördüm, Afterburner kaldırın.
  • Kaspersky kaldırın.
  • Ekran kartı sürücünüzü DDU ile silip WHQL sürümünü kurun.
  • HD Tune ile error scan ve health kısımlarını paylaşın.

Anakartın Z270 TOMAHAWK değil mi? Üretici Casper falan yazınca bi' an şaşırdım. :)

BIOS sürümünü 7A68v17 sürümüne güncelleyin.

Ekran kartı sürücü sürümün nedir? Ekran kartını sürücüdü DDU ile kaldırın ve 466.47 sürücüsünü kurun. İsterseniz sürücü kısmında size yardımcı olabilirim.

DDU rehberi.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

"DISM" aracını uygulayabilirsin.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

MSI yazılımlarını kaldırın.

cFosSpeed yazılımını kaldırın.

Kaspersky kaldırın.

Dediğim yazılımları mavi ekran sorunu çözüldükten sonra tekrar yükleyebilirsiniz.

Anakartın Z270 TOMAHAWK değil mi? Üretici Casper falan yazınca bi' an şaşırdım. :)

BIOS sürümünü 7A68v17 sürümüne güncelleyin.

Ekran kartı sürücü sürümün nedir? Ekran kartını sürücüdü DDU ile kaldırın ve 466.47 sürücüsünü kurun. İsterseniz sürücü kısmında size yardımcı olabilirim.

DDU rehberi.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

"DISM" aracını uygulayabilirsin.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

MSI yazılımlarını kaldırın.

cFosSpeed yazılımını kaldırın.

Kaspersky kaldırın.

Dediğim yazılımları mavi ekran sorunu çözüldükten sonra tekrar yükleyebilirsiniz.
Hocam üretici Casper zaten. Bilgisayar casper excalibur e800. Onun dışında ekran kartım son sürüm zaten 471.11 sürümü oluyor. Msi yazılımlarını kaldırdım fakat msi command center adlı programın unins000.exe dosyası olmadığı için silemedim. Bir de şu cFosSpeed denilen yazılımı bulamadım. BIOS güncellemeyi önceden de denedim fakat usb'ye attığım güncelleme dosyası bios ekranında gözükmüyor onu anlamadım.

Onun dışında ekran kartım son sürüm zaten 471.11 sürümü oluyor.
466.47 sürücüsüne geçin.

BIOS güncellemeyi önceden de denedim fakat USB'ye attığım güncelleme dosyası BIOS ekranında gözükmüyor, onu anlamadım.
Farklı USB bellek ile deneyebilirsiniz.

Dediklerimi uygulamaya çalışın. Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.

466.47 sürücüsüne geçin.

Farklı USB bellek ile deneyebilirsiniz.

Dediklerimi uygulamaya çalışın. Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.
466.47 sürümünün olayı nedir hocam ? Onu anlamadım. Onun dışında dediğiniz gibi farklı bir usb ile bios güncellemeye çalışacağım. Tekrardan mavi ekran alırsam bilgilendirme yaparım.

Şu sıralar NVIDIA'ın yeni sürücüleri sorun çıkartabiliyor. Biz işimizi garantiye alıp sorunsuz olan bir sürücüye geçeceğiz.

Tamamdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı