Audacity Ses Kaydı Sorunu

enesmalik0

Decapat
Merhabalar. Ben Audacity programı üzerinden kendi ses kaydımı yapmak istiyorum. Ancak oyun videosu çekerken, kendi sesimim ardında oyunun tiz bir sesi geliyor. Nedeni nedir? Bir çözümü var mıdır?

Merhabalar. Ben Audacity programı üzerinden kendi ses kaydımı yapmak istiyorum. Ancak oyun videosu çekerken, kendi sesimim ardında oyunun tiz bir sesi geliyor. Nedeni nedir? Bir çözümü var mıdır?
Benim yıllardır kullandığım ses kayıt programı :) programı açınca üstte ses dinleme ve ses kayıt etme sürücüleri göreceksin ses kayıt etme kısmındaki sürücüyü değiştirip stero karıştırıcı yapmalısın. Bu arada kaydettiğin sesleri mp3 formatında bilgisayara kaydetmek için mp3 encoder yamasını indirdin mi o yama olmadan kaydettiğin sesleri mp3 formatında kaydedemiyorsun

Benim yıllardır kullandığım ses kayıt programı :) programı açınca üstte ses dinleme ve ses kayıt etme sürücüleri göreceksin ses kayıt etme kısmındaki sürücüyü değiştirip stero karıştırıcı yapmalısın. Bu arada kaydettiğin sesleri mp3 formatında bilgisayara kaydetmek için mp3 encoder yamasını indirdin mi o yama olmadan kaydettiğin sesleri mp3 formatında kaydedemiyorsun

Benim kayıt menüm aynı bu şekilde.Bir de sana zahmet olmazsa mp3 encoder linkini alabilir miyim?Her siteye güvenemiyorum :)
Ekran Görüntüsü (26).png

Bir de eğer sizde hala duruyor ise program sizde kendi ayarlarınızı ss olarak atarsanız mutlu olurum.

Ekran görüntünüzde üstte mikrofon yazan kısımından bahsetmiştim :) Mp3 encoder bu programın resmi sitesinden Lame Download page yazan kısımdan indireceksin linki: Installing and updating Audacity on Windows - Audacity Development Manual
İlginiz için çok teşekkür ederim yalnız sizin bana verdiğiniz ilk cevapta stereo karıştırıcı yapmalısın demişsiniz fakat bende 2. seçenek olarak micrasoft ses eşleştiricisi-input var.İkiside aynı işlevi mi görüyor acaba?Yani micrasoft ses eşleştiricisi-input seçeneğini seçersem oyun sesi kalkar mı?

İlginiz için çok teşekkür ederim yalnız sizin bana verdiğiniz ilk cevapta stereo karıştırıcı yapmalısın demişsiniz fakat bende 2. seçenek olarak micrasoft ses eşleştiricisi-input var.İkiside aynı işlevi mi görüyor acaba?Yani micrasoft ses eşleştiricisi-input seçeneğini seçersem oyun sesi kalkar mı?
programın sağda üstte mikrofon ses ayarı var onun sesini tamamanen kapatmalısın

Teşekkür ederim.Gün içerisinde dediklerinizle ilgili bir deneme kaydı yapacağım ve size sorunlarım olursa tekrardan mesaj atacağım.İyi geceler
Hocam teşekkür ederim oyun sesi artık gelmiyor fakat bu sefer de benim sesim çok azaldı ve ses dalgaları aynı bu şekilde gözüküyor.Bunun çözümü nedir.Sesimi nasıl yükseltebilirim?

Ekran Görüntüsü (27).png

Hocam ben ses aygıtlarına girdim.Bende stereo karıştırıcısı yok.Bütün aygıtlar da gözükürde.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı