Çözüldü Aura Sync Non-aura Graphics card hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ereen

Centipat
Daha fazla  
Öncelikler merhaba arkadaşlar non-aura (Graphics card) hatasını bir türlü çözümleyemedim sizden yardım istiyorum.

Yaklaşık 20 gün önce yeni ekrankartı aldım. ROG-STRIX-RX5700XT fakat o kadar enteresan ki aura Sync programında GPU dışında diğer bileşenler görünüyor.

GPU'yu sadece aura RGB lighting Control for graphic card programından LED kontrolü yapabiliyorum. O da şu şekil de GPU'yu söküyorum karttan geri takıyorum. O zaman non-aura hatası vermeden çalışıyor. Bu güne kadar çıkmış tüm sürümlerin hepsini denedim yazılım ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

GPU ağır olduğu için temassızlık mı yapıyor diye düşündüm ve kalem ile destekledim sarkma yapmaması için. Bir çok kişiye danıştım onunla ilgili olmadığını söylediler ve GPU Tweak II programından kontrol edip OC yapabiliyorum. Fanına kadar kontrol edebiliyorum sadece aura RGB lighting Control programını çalıştıramıyorum. Dediğim gibi kartı söküp takınca düzeliyor ve akşam şunu fark ettim bilgisayar kapalıyken PSU'yu da arkadan kapatınca açtığımda veriyor bu hatayı. Acaba PSU düşük mü geliyor?
Yoksa slot mu arızalı eğer öyleyse nasıl performans veriyor? Lütfen yardım edin.

0_big.png

Bilgisayarımın özellikleri.

• Anakart ROG STRIX B450-F.
  • GPU ROG-STRIX-RX5700XT.
  • CPU AMD Ryzen 5 2600X
  • sıvı soğutma Cooler Master Masterliquid ML240L RGB.
  • RAM Kingston 16 GB (2x8GB) HyperX Predator RGB DDR4 2933MHz.
  • SSD OCZ 512 GB RD400 NVMe M.2 SSD (2700 MB okuma / 1650 MB yazma)
  • HDD Seagate Barracuda 2TB 3.5" 7200PRM SATA 3.0.
  • PSU M600-GLX serisi 80Plus 600W.
  • kasa Rampage falcon-X Gaming USB 4x120MM 3.0 RGB fan midt ATX

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de 5700 modeli var. Bilgisayarı bugün topladım. Sabahleyin bir şey yoktu, sonradan armory crate ve Aura RGB GPU programlarını indirdim, sonra gözüm takıldı ekran kartının ışıkları yanmıyor ve Aura RGB açılmıyor. Non RGB hatası alıyorum @Ereen @Recep Baltaş @Ali Güngör

Arkadaşlar Aura'nın görmeme sebebi ASUS'un yazılım güncellemesinden kaynaklanıyor. Her güncellemede bir hata meydana geliyor. Düzelmişti hata, yine güncelleme yaptılar. Eski hata bende de oluştu. Güncellemenin gelmesini bekliceksiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı