Auslogics Disk Defrag Disk Birleştirme Sorunu

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi
Normalde SSD kullanıyorum. Oyunlarımı ise HDD'ye yüklüyorum. En son baktım, tekrar analiz ettim ve %5 parçalanma var hala. HDD'ye daha fazla birleştirme yapmıyor. Sanırım sınırı bu. :)

1 TB HDD'de, 20 GB boş alan kaldı. Daha fazla birleştirme yapmaması normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk birleştirme için diskin en az %10'unun boş olması öneriliyor. Daha fazla birleştirme yapması çok uzun süreceği için de programın bi işlemi yapmaması gayet nomal.

Disk birleştirme için diskin en az %10'unun boş olması öneriliyor. Daha fazla birleştirme yapması çok uzun süreceği için de programın bi işlemi yapmaması gayet nomal.

Ben diski doldurup öyle birleştirme yapıyorum. Programı yapan adam bunları niye düşünmüyor? Buradan kınıyorum bu programı kodlayan kişiyi.:penguen:

Windows 10 kendi disk birleştirme şeysi 0 yapar mı?
Sanmıyorum ama denemenizin sakıncası yok elbette.

Kendi disklerimin görüntüsünü atayım biraz gözleriniz kanasın:
Screenshot (144).png

Neden bu kadar yüksek diyecek olursanız yakın zamanda arşivimi temizledim. Yaklaşık 600GB dosya sildiğim için disk görüntüsü bayağı dağıldı. Diskler arası taşıdığım dosyalar sebebiyle de bayağı parçalandı dosyalarım. Diskler NTFS olsa şu an işlemleri yapardım ama exFAT olduğu için gelecek hafta arşiv düzenlemesi bittiğinde gece 2 gibi benim uyuduğum saatlerde bilgisayarın uyanıp bu diskleri düzeltmesini sağlayacağım.

Sanmıyorum ama denemenizin sakıncası yok elbette.

Kendi disklerimin görüntüsünü atayım biraz gözleriniz kanasın:
Eki Görüntüle 308921
Neden bu kadar yüksek diyecek olursanız yakın zamanda arşivimi temizledim. Yaklaşık 600GB dosya sildiğim için disk görüntüsü bayağı dağıldı. Diskler arası taşıdığım dosyalar sebebiyle de bayağı parçalandı dosyalarım. Diskler NTFS olsa şu an işlemleri yapardım ama exFAT olduğu için gelecek hafta arşiv düzenlemesi bittiğinde Gece 2 gibi benim uyuduğum saatlerde bilgisayarın uyanıp bu diskleri düzeltmesini sağlayacağım.

Benim diskim de böyleydi. Sonra hep yeşil oldu. En son alt taraf tek kırmızı kaldı. Orayı da düzeltmiyor.:dikkatli:Ama ben de gece bıraktım. Sonra Shut down PC seçtim. Sabah kalktığımda PC kapanmıştı.

exFAT disklerde yeniden konumlandırma işlemi bayağı uzun sürüyor. Neden bu dosya sistemini kullandığımı soracak olursanız 2 hafta önce Windows'un bozduğu macOS sistemini dual boot olarak kullanmamdan kaynaklanıyor. Artık öyle bir sistem kalmadı Windows sayesinde ama dosya sistemini dönüştürmenin formattan başka bir yolu yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı