AutoCAD 2010 nereden indirilir?

Sipahimsi

Centipat
Endüstri meslek lisesinde makine bölümündeyim. Okulda AutoCAD 2010 gösteriyorlar bende evde alıştırma yapmak için kendi bilgisayarıma kurmak istiyorum. Hiçbir yerde link bulamadım. Elinde link olan var mı deli olduk olacağız.

Size 10 yıl önceki sürüm ile ders veriliyorsa siz 2020 sürümünü indirip öğretilenleri onunla yapmaya çalışmalısınız. Eğitmeninizn ya da okulun cehaleti sizi geri götürmemeli. Sektöre atılınca güncel sürüm görürseniz afallarsınız.

Öğrencilere 1 yıl lisans veriyor, buradan bakabilirsiniz:

Eğitim lisansı aldıktan sonra daha eski sürümleri de edinebilirsiniz. Autodesk, üç sürüm öncesine kadar sunuyormuş.

Size 10 yıl önceki sürüm ile ders veriliyorsa siz 2020 sürümünü indirip öğretilenleri onunla yapmaya çalışmalısınız. Eğitmeninizn ya da okulun cehaleti sizi geri götürmemeli. Sektöre atılınca güncel sürüm görürseniz afallarsınız.

Öğrencilere 1 yıl lisans veriyor, buradan bakabilirsiniz:

Aynısını söyledik öğretmene AutoCAD 2010 ile 2020 arasında pek bir fark yok dedi. AutoCAD daha temel olduğu için 2010'da öğrenirseniz her sürümü rahatça kullaırsınız dedi aklıma yattı açıkçası.

Aynısını söyledik öğretmene AutoCAD 2010 ile 2020 arasında pek bir fark yok dedi. AutoCAD daha temel olduğu için 2010'da öğrenirseniz her sürümü rahatça kullaırsınız dedi aklıma yattı açıkçası.
Tamam, ben de 2020 sürümünü indir onunla uygula o zaman diyorum. Şimddiden yeni sürümle öğren. Hocan 2010 kullanıyor diye neden sen de 2010 sürümüne gidiyosun? Mezun olunca bir farkın olsun!

https://www.autodesk.com.tr/

Sayfasında öğrenciler için ücretsiz deneme sürümü var.

https://www.autodesk.com.tr/

Buradan araştırabilirsin. AutoCAD 'vektörel' tabanlı bir program olduğu için diğer sürümlerini kullanabilirsin.

2010 sürümü desteği sona ermiş zannedersem.
Hocanız lisanslı program kullanıyor olabilir:)

Sana link atmamı istiyorsan mesaj at:)

Son düzenleme:
Sürümler arasında senin anlayacağın bir fark bulunmuyor. 2010 üzeri herhangi bir sürümü kullanabilirsin. Dikkat etmen gereken tek nokta, çizimi hangi sürümde kaydettiysen, farklı bir bilgisayarda açarken ya aynı ya da daha üst bir sürüm AutoCad bulunmalı. Yani eve AutoCad 2012 yüklersen ve flash bellek ile çizimi okulda açmayı denersen açamazsın. Tabi tüm sürümlerde dosyayı kaydederken daha alt bir sürüme göre kaydetme seçeneği sunuyor. Yani evde AutoCad 2012 kullansan dahi, dosyayı "Farklı kaydet" seçeneğinden, okuldaki AutoCad 2010'da açacak şekilde kaydedebilirsin. Böylece hiç sorunun kalmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı