AutoCAD Solidworks Gibi Programlar için Laptop Önerisi

hengin

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Bu sene makine mühendisliğini kazandım. Hazır indirimler de varken kendime bir laptop almayı düşünüyorum. Ne kadar sistem gücüne ihtiyacım olacağı konusunda hicbir fikrim yok. Nasıl bir laptop almam gerekir? Bütçemi duruma göre ayarlayabilirim. Bir de uzun ömürlü olması en önemli kriterim. Lisansı bu bilgisayarla rahatça bitirebilmem gerekiyor.

Bu tarz işlerle uğraşanların en büyük sıkıntısı ekran boyutu oluyor 15.6'' yetersiz ve küçük kalıyor alacağınız laptop için biraz daha büyük ekran olan modellere bakabilirsiniz. Ayrıca bahsettiğiniz programlar aşırı güçlü yazılımlar değiller, o yüzden işlemcisi yeterli olacak orta üstü bir laptop almanız yeterli olacaktır. Mutlaka SSD olmasına özen gösterin, yoksa da ek olarak alın ve takın.

Ayrıca bütçe belirtin, bütçe belirtmediğiniz için önerme yapmamız mümkün değil.

Buyrun bunu alın, bütçenizi yazmadığınız için;

Bu sizi idare eder(*).

Bu tarz işlerle uğraşanların en büyük sıkıntısı ekran boyutu oluyor 15.6'' yetersiz ve küçük kalıyor alacağınız laptop için biraz daha büyük ekran olan modellere bakabilirsiniz. Ayrıca bahsettiğiniz programlar aşırı güçlü yazılımlar değiller, o yüzden işlemcisi yeterli olacak orta üstü bir laptop almanız yeterli olacaktır. Mutlaka SSD olmasına özen gösterin, yoksa da ek olarak alın ve takın.

Ayrıca bütçe belirtin, bütçe belirtmediğiniz için önerme yapmamız mümkün değil.

Buyrun bunu alın, bütçenizi yazmadığınız için;

Bu sizi idare eder(*).
Teşekkür ederim 5.000-6500 türk lirası arasında ayırabilirim muhtemelen. Keşke dediğiniz bilgisayarı alabilsem ama ekonomi şu durumdayken olmaz.

Bu sene makine mühendisliğini kazandım. Hazır indirimler de varken kendime bir laptop almayı düşünüyorum. Ne kadar sistem gücüne ihtiyacım olacağı konusunda hicbir fikrim yok. Nasıl bir laptop almam gerekir? Bütçemi duruma göre ayarlayabilirim. Bir de uzun ömürlü olması en önemli kriterim. Lisansı bu bilgisayarla rahatça bitirebilmem gerekiyor.
Çok kasmayın yani Sırf Autocad veya Solidworks öğrenmek veya alışmak için çok pahalı bir bilgisayar almanıza gerek yok. Ancak bu durum son versiyonları için değişkenlik gösterebilir. Son sürümlerin sistem gereksinimlerine bakarak bir tık üstünü alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı