Çözüldü Autoruns silinmesine rağmen kalıntı bırakır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kednye3

Centipat
Arkadaşlar merhaba az önce ZIP dosyasını ve Autoruns uygulamasını sildim. Bilirsiniz belki Autoruns uygulaması denetim masasında gözükmüyor. Bu uygulamayı silerken başka bir yerde kalıntı duruyor mu? Yoksa ZIP'i ve uygulamayı silmek yeterli mi?

Çözüm
Daha detaylı olarak silmeyi göstereyim.

Windows + R tuşlarına basarak çalıştırı açın ve temp yazın.

1636135873243.png

Klasörü açmak için izin isterse onaylayın ve bütün dosyaları silin. Aynı şekilde %temp% klasörünü temizleyin.

1636135889026.png

Ve merak etmeyin virüs filan yok. Yaptığı CMD işlemleri uygulamanın çalışmasıyla ilgili. Bir şey olacağını zannetmiyorum. Bazı portable (kurulumsuz) uygulamalar %appdata% içindeki klasörlerde kalıntı bırakabilir. Gördüğüm kadarı ile Autoruns uygulaması böyle bir şey yapmıyor.

Regedit üzerin de bir kaç yer de kalıntı bırakabilir. Ve Autoruns bunu yapıyor.

Yol: Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Sysinternals
1636136079778.png

Bulduğum bu var şu anlık. Bilmediğimiz yerlerde de kalıntıları olabilir. Sisteminize hiç bir şey olmayacak.
Arkadaşlar merhaba az önce ZIP dosyasını ve Autoruns uygulamasını sildim. Bilirsiniz belki Autoruns uygulaması denetim masasında gözükmüyor. Bu uygulamayı silerken başka bir yerde kalıntı duruyor mu? Yoksa ZIP'i ve uygulamayı silmek yeterli mi?
%temp% ve temp klasörlerini temizleyin.

1636135873243.png

Klasörü açmak için izin isterse onaylayın ve bütün dosyaları silin. Aynı şekilde %temp% klasörünü temizleyin.

1636135889026.png

Ve merak etmeyin virüs filan yok. Yaptığı CMD işlemleri uygulamanın çalışmasıyla ilgili. Bir şey olacağını zannetmiyorum. Bazı portable (kurulumsuz) uygulamalar %appdata% içindeki klasörlerde kalıntı bırakabilir. Gördüğüm kadarı ile Autoruns uygulaması böyle bir şey yapmıyor.

1636136079778.png

Bulduğum bu var şu anlık. Bilmediğimiz yerlerde de kalıntıları olabilir. Sisteminize hiç bir şey olmayacak.

Çözüm

Eki Görüntüle 1206938

Eki Görüntüle 1206939

Eki Görüntüle 1206942
Çok teşekkür ederim çok yardımınız dokundu ben regedittende sildim ne olur ne olmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı