Avea Operatörü Durduk Yere Kontör Kesimi Neden Olur?

BARON™

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Papua Yenigine
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugun Avea operatörlü hattıma 12 TL kontör yükledim. Yalnız yüklediğim kontörler sebepsiz yere belli aralıklarla hesabımdan kesiliyor. Kesilirken aynen şu şekilde bir görüntü var;

• Kullanım : 372 bytes
  • Kullanım Tutarı : 1TL
  • Kalan Köntör : Artık ne kadar kalıyorsa

Kesinlikle internete girmiyorum kullandığım cihaz android olmadığı için mobil veri vs. açık kalmadı kullandığım cihaz Nokia C3 müşteri temsilcisini ararken kontör kesildi ve kontörlerin sonuna geldi aramam durduruldu. Yardımlarınızı ve tecrübelerinizi bekliyorum. Bu sorundan sonra kullandığım tek cümle şu ; '' Avea'ya geçmez olaydım.''

@Ali Güngör , @Recep Baltaş

Arkada çalışan interneti kullanan bir uygulama var, daha önce asha 303 kullanırken yaşamıştım aynı sorunu. İnternet paketi yaptım ve daha sonra sorun yaşamadım.

Bir aralar bende de E71 vardı. Onda da internete girmememe rağmen internete bağlandınız diye kontör sık bir şekilde gidiyordu. En sonunda bağlantı noktalarının hepsini sildim ve artık benden izinsiz bağlanacağı bir yer kalmadığı için kontörler gitmemeye başladı. Bende o gün bu gün hala kurmadım. Evimdeki wifiden bağlanıyorum.Ama o olayın neden olduğunu hala çözmüş değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Whatsapp, facebook gibi uygulamalar açık değilken arkaplanda veri akışı yapabiliyor.
Bunu engellemeniz gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı