Avukat, sigortadan gelen parayı çalmış olabilir mi?

Böyle bir şey yok hocam, dava sonucunu zaten babanız biliyordur. Bu para yatırıldıysa da avukata yatırılmaz zaten, babanızın şahsi hesabına yatırılır. Ayrıca trafik kazasında kalıcı hasar olması nedeniyle sigorta şirketinden neyin parasını alıyorsunuz onu anlamadım. Aracın parasıysa zaten bunla avukatın bi alakası olamaz, yok tazminat vesaire ise yine bu para babanızın hesabına yatar. Bu arada avukatın işi yalan söylemek değil, kişinin kanuna göre yargılanmasını sağlamaktır. Yukarıda böyle bir şey yazan olmuş, eğer adliyeye düşersen seni savunacak olan kişi o kardeşim başka biri değil bunun bilincinde olarak konuş.

Babamın huyu böyle bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Yaptığı işten hiçbir zaman bize bahsetmez. Ucundan merakta kalmayalım diye anlatır bırakır. Zaten bende annemden öğrendiğim için yarım yamalak bildiğimi söylüyorum. Konya'ya avukatın yanına gitmiş bu konu için sonra iş olmadı demişler babamda geri gelmiş. Ben konunun detaylarını e-devletten vs. bir yerden öğrenip öğrenemeyeceğimi sormuştum sadece.
İnternette araştırdım bu konudan şikayetçi baya insan var. Avukata vekalet veriyorlar, avukat parayı alıyor fakat parayı alamadığını söylüyor daha sonra paranın sahibi bundan yıllar sonra haberdar olup dava açıyor. Şu haberi okuyunca acaba bizim avukatta mı böyle yaptı diye böyle bir konu açtım.

Konu hakkında çok az şey biliyorum. Babam bu tarz, kendini ilgilendiren konuları konuşmayı sevmeyen biri. Bu yüzden babama danışmadan kendim bir şeyleri öğrenmek istiyorum. Dava sonucu vs. hiçbir bilgim yok.

Babanız sizinle paylaşmadığına göre daha yaşınız küçük. Boş vermenizi tavsiye ederim.

Babanız sizinle paylaşmadığına göre daha yaşınız küçük. Boş vermenizi tavsiye ederim.
18 yaşındayım ve bu konunun boş verilecek bir konu olduğunu düşünmüyorum. Zira babamın sol kolunda platin var yani bu konu yüzünden %34 engelli.

Kardeşim bir trafik kazasında mağdur oldu. Sigorta şirketinden ödemeyi 1 sene sonra alabildi. Yetkilendirdiğiniz bir avukatın bu süreci takip etmesi lazım. Babanız ödemeyi aldığına dair imza atmadan da para hesaba geçmiyor. Eğer belirttiğiniz kadar bir kayıp varsa ödeme çok daha fazla çıkar. Sigorta şirketleri parayı ödememek ya da geç ödemek için bir hayli uğraştırıyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…