Ayak Parmağım Kırıldı

ilkayzkn

Decapat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Futbol oynarken ayağımı sert şekilde yere vurdum acıdı tabi ama geçer diye düşündüm ama geçmedi 😄.
Acile gittim baş parmağımın kırık olduğunu öğrendim sadece yapışkanlı bandajla işaret parmağımla birlikte sabitlediler tekrar röntgen çekildi yarın tekrar gelin dedi.
Gittim tabi hastaneye doktor dedi tamamdır üstüne basma 2 hafta sonra kontrol edelim dedi.

Doktorlar en iyisini bilir fakat doktordan doktora çok fark olabiliyor.
Bandajla sabitlemesi yeterli mi acaba bunu merak ediyorum bir de hızlı kaynaması için öneri varsa alabilirim.

Ayak parmakları direkt olarak çok fazla hareket eden bir organ değil, en azından el parmaklarımız gibi. Bandaj ile sarsılmayacak bir şekilde yaptılarsa sorun yoktur. Her kırığa alçı, askı gibi şeylerle müdahale edilmez. Büyük ihtimal çok kötü bir kırık olmadığı için bandajla yetindiler.

Ayak parmakları direkt olarak çok fazla hareket eden bir organ değil, en azından el parmaklarımız gibi. Bandaj ile sarsılmayacak bir şekilde yaptılarsa sorun yoktur. Her kırığa alçı, askı gibi şeylerle müdahale edilmez. Büyük ihtimal çok kötü bir kırık olmadığı için bandajla yetindiler.
Röntgenlerime baktım çok küçük bir kırık böyle tırnak ucu kadar o nasıl kaynayacak merak ediyorum, umarım sıkıntı olmaz.

Benim de bir yere takılıp yere yanlış basmam sonucu parmağım hasar görmüştü. Kırıldı mı, çatladı mı, incindi mi bilmiyorum. Hiçbir şey yapmadım, doktora falan da gitmedim. 1 ay kadar bir süre yürürken acıdı ama sonra ne ara geçtiğini bile bilmiyorum normal devam ettim. Kendi kendine düzeldi. 😃

Röntgenlerime baktım çok küçük bir kırık böyle tırnak ucu kadar o nasıl kaynayacak merak ediyorum, umarım sıkıntı olmaz.
Küçük bir kırıksa daha rahat ve kısa sürede kaynar. Olağandışı bir durum oldu diyelim, tıpta artık neler yapıyorlar bir parmağın kemiğini mi kaynaştıramayacaklar.

Benim de bir yere takılıp yere yanlış basmam sonucu parmağım hasar görmüştü. Kırıldı mı, çatladı mı, incindi mi bilmiyorum. Hiçbir şey yapmadım, doktora falan da gitmedim. 1 ay kadar bir süre yürürken acıdı ama sonra ne ara geçtiğini bile bilmiyorum normal devam ettim. Kendi kendine düzeldi. 😃
1 ay sürdüğüne göre muhtemelen çatlağınız vardı.
Şu an sıkıntı çekmiyorsanız ne güzel.

Geri
Yukarı