Ayak sağlığı için hangi hastaneye gidilmeli?

One Face

Hectopat
Selamünaleyküm. Ayak tırnağımın birisi kalın, sert ve sarı. Araştırdığım kadarıyla mantar olabilirmiş ama vücudumda olan başka hastalıklardan da olabilirmiş.

Bunun için podoloji (ayak sağlığı) diye bir bölüme gitmem gerekiyor ama Kayseri'de yok. Ne yapmam lazım? e-Nabız'dan bakıyorum yok.
Özellerde vardır muhakkak ama özelleri de bilemiyorum. Hem pahalıdır. Hem de hepsi güvenilir değil diye biliyorum. Mesela bilek tarafım kırıldı. Sadece ön kol tarafı alçıya alınması gerekiyorsa tüm kolu alıp daha çok masrafa sebep olup para koparıyorlar diye duydum. Örnek veriyorum tabii. Bu tip bir şey. Ne kadar doğrudur bilemem. Ne tavsiye edersiniz?

Zaten hayatımda sayılı kez doktora gitmişimdir. Senede belki birkaç kez...

182'yi arayıp o bölümden randevu almak istediğinizi söyleyin. Doktoru yoksa zaten söyleyeceklerdir. Sağlık ocağına gitmek bir nebze işe yarayabilir.

Hocam bende kayseride yaşıyorum, bende de buna benzer bir sorun var. Cildiye ye gitmenizi öneririm.

182'yi arayıp o bölümden randevu almak istediğinizi söyleyin. Doktoru yoksa zaten söyleyeceklerdir. Sağlık ocağına gitmek bir nebze işe yarayabilir.
Yok hocam. Doktor yok değil. Uygulamadan il, ilçe sonra klinik seçiyoruz ya. Direkt kliniğin kendisi yok.
Kayseri'nin merkezi Kocasinan sanırım. Ona da Melikgazi'ye de baktım yok.

Hocam bende kayseride yaşıyorum, bende de buna benzer bir sorun var. Cildiye ye gitmenizi öneririm.
Siz gittiniz mi?

Sağlık ocağı sorunu çözemezseniz acil acilde olmazsa ya özel ya da başka bir yere gitmeniz gerek.
Hocam sağlık ocağı aile hekimi mi oluyor?

Yok hocam. Doktor yok değil. Uygulamadan il, ilçe sonra klinik seçiyoruz ya. Direkt kliniğin kendisi yok.

Siz gittiniz mi?
Bazen uygulamada çıkmayabiliyor. 182'yi arayıp denemekte fayda var.

Siz gittiniz mi?

Hocam sağlık ocağı aile hekimi mi oluyor?
Evet hocam aile hekimi oluyor.

Sonuç alabildiniz mi hocam? Yoksa podolojiye mi yönlendirdi?
Hocam şu anda ayağımdaki sorun kısmen geçti işlerini iyi yapıyorlar, bir kere görünmelisiniz bence. Ve hayır, podolojiye yönlendirmediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı