Ayakkabının orijinalliği nasıl anlaşılır?

aseiuzmein

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün Adidas'ın bayisinden ve long street isimli bir mağazadan birer adet terrex aldım. Long streetten aldığım boğazlı ikisinin de fiyatı çok uygundu ama long streetten aldığımın orijinalliğinden emin olamadım. Detaylarını incelediğimde aralarındaki belirgin tek farkın birinin tabanında lugs 4.5mm yazarken diğerinde lug 4mm yazdığıydı. Ayakkabının orijinalliğinden nasıl emin olabilirim?

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün Adidas'ın bayisinden ve long street isimli bir mağazadan birer adet terrex aldım. Long streetten aldığım boğazlı ikisinin de fiyatı çok uygundu ama long streetten aldığımın orijinalliğinden emin olamadım. Detaylarını incelediğimde aralarındaki belirgin tek farkın birinin tabanında lugs 4.5mm yazarken diğerinde lug 4mm yazdığıydı. Ayakkabının orijinalliğinden nasıl emin olabilirim?

Ayakkabının kutusunda yazan model numarası ya da upc ile ayakkabının etiketinde bulunan upc ya da model numarası tutması gerekiyor.
Farklı model yazıyorsa kutuda replikadır.
Barkodları falan zaten artık yapıyorlar.
Ekstradan ayakkabının üstünde yazan model numarası ya da upc numaraları ile de ayakkabının markası olan site üzerinden sorgulama yapabilirsin.
Çıkıyorsa problem yoktur çıkmıyorsa replikadır.
Kalitesiz kauçuk ya da boya kokuyorsa da replikadır.
Üstünde de ayakkabının hata arayın replika ürünlerde illa bir yerde hata çıkar.

Ayakkabının kutusunda yazan model numarası ya da upc ile ayakkabının etiketinde bulunan upc ya da model numarası tutması gerekiyor.
Farklı model yazıyorsa kutuda replikadır.
Barkodları falan zaten artık yapıyorlar.
Ekstradan ayakkabının üstünde yazan model numarası ya da upc numaraları ile de ayakkabının markası olan site üzerinden sorgulama yapabilirsin.
Çıkıyorsa problem yoktur çıkmıyorsa replikadır.
Kalitesiz kauçuk ya da boya kokuyorsa da replikadır.
Üstünde de ayakkabının hata arayın replika ürünlerde illa bir yerde hata çıkar.

Upc kodunu nerede bulacağım.

Upc kodunu nerede bulacağım.

Ayakkabının kutusunda yazması lazım dış tarafında.
Fotodaki gibi etiket olması lazım kutuda eğer orijinal ise.
Yoksa da etiketin üstünde upc yazan kodu markanin siteden sorgulayın ya da model numarasını. Model numarası resimdeki fotoğraf da AQ33 ile başlayan kısımdır.

Dosya Ekleri

• x5_1146512647i51.jpg
    x5_1146512647i51.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 14
  • Nike-Barkod-600x450.jpg
    Nike-Barkod-600x450.jpg
    44,8 KB · Görüntüleme: 15
Ayakkabının kutusunda yazması lazım dış tarafında.
Fotodaki gibi etiket olması lazım kutuda eğer orijinal ise.
Yoksa da etiketin üstünde upc yazan kodu markanin siteden sorgulayın ya da model numarasını. Model numarası resimdeki fotoğraf da AQ33 ile başlayan kısımdır.

Hocam dedikleriniz tutuyor onun dışında sanırsam GS1 diye bir site varmış barkodları oraya da yazdım aynı şekilde tutuyor ayakkabıların orijinal olmama ihtimali kaldı mı?

Hocam dedikleriniz tutuyor onun dışında sanırsam GS1 diye bir site varmış barkodları oraya da yazdım aynı şekilde tutuyor ayakkabıların orijinal olmama ihtimali kaldı mı?

Şimdi attığım ilk fotodaki kutuda etiket var upc yazıyor altında rakamlar var barkodun o yazan ile sağ taraftaki ayakkabının etiketindeki gibi bakınca sendeki ayakkabının upc kodu tutuyorsa orijinal. O fotolar örnek bir de yanlış anlama illa öyle olacak diye bir şey yok. Model numarası ya da upc yi ayakkabının siteye girip te sorgulattıysan bilgileri çıktıysa problem yok ayakkabıdan yana. Upc ile zaten model numarasına kadar çıkması lazım ayakkabının da bazen upc yerine model numarası sorduruyor olabiliyorlar ondan onu da söyledim. Dediğin gibi tuttuysa ve bilgileri çıktıysa problemi yok. Ekstradan istersen ayakkabının sağında solunda tabanında içinde falan hata da arayabilirdiniz. Orijinal ürün defolu ürün diye satılmadığı sürece hatasız olmalı replikalarda işçilikten yana hata bulunuyordu illaki. Dediğin gibiyse problem yok yani tuttuysa ama gene de bakacaksan hata arayabilirsin ayakkabı da iade ya da değişim alabilirsin giymediğin sürece.

Yeni konular

Geri
Yukarı