Ayda ortalama kaç film izliyorsunuz?

20-30. Sadece Amerikan sineması değil tabiki. (zaten süper kahraman filmleri içine etmiş durumda) İspanya, Fransız, İtalyan, Kore vs. ne bulursam güzel izlerim.

Zaman zaman sıklaşıyor. Son 15 yıl ortalamam ayda 1 civarıdır herhalde. Son 6 ayda sanırım sadece Oppenheimer ve Wonka'yı izledim.

1000 adet, büyük çoğunlukla film izleyen kişiler için o kadar da zor değil. 12 yıldır falan bilgisayardan yabancı dizi izliyorum. Tek yerde hepsi olmadığı için elimde düzgün liste yok ama 5000 bölümü kesin geçmiştir. Son 4 yılda bilgisayarımı 12500 saat açık tuttuğum düşünülünce 12 yılda tanesi 40-45 dakika olan 5000 dizi hiç de fazla değil aslında.

Merhaba, merak ettiğim bir konuyu size sormak istiyorum. Yeni yeni film izlemeye başlamış biri olarak izlememiş olduğum yüzlerce bilinen film var. Sosyal medyada bazı insanların letterbox profillerini görüyorum 1000 film izleyeni bile var. Haftada 3 4 film izlemeye çalışıyorum ve bu hızla gidersem o sayılara ulaşmam 3 4 senemi alacak. Bu insanlar bu kadar filmi nasıl izliyorlar merak ettiğim için size bu soruyu soruyorum. Haftada/Ayda kaç film izliyorsunuz ortalama?
3 tane anca.

Imbd top 200 filmini bitirmeye çalışıyorum, fakat ayda 2-3 izleye izleye bitecek gibi değil. Çoğunlukla filmleri ödüllendirme aracı olarak gördüğümden boş vakitte izlemek strese sokuyor garip bir şekilde, aynı oyun oynamak gibi.

Hocam ben her kategori izlerim belgesel bile izlerim yani siz belli bir kategori söyleyin ona göre önereyim.
Ben de her kategori izlerim hocam beğendiğiniz aklınızda kalan herhangi bir şeyi önerseniz olur.

Zaman zaman sıklaşıyor. Son 15 yıl ortalamam ayda 1 civarıdır herhalde. Son 6 ayda sanırım sadece Oppenheimer ve Wonka'yı izledim.

1000 adet, büyük çoğunlukla film izleyen kişiler için o kadar da zor değil. 12 yıldır falan bilgisayardan yabancı dizi izliyorum. Tek yerde hepsi olmadığı için elimde düzgün liste yok ama 5000 bölümü kesin geçmiştir. Son 4 yılda bilgisayarımı 12500 saat açık tuttuğum düşünülünce 12 yılda tanesi 40-45 dakika olan 5000 dizi hiç de fazla değil aslında.
Yıllarca düzenli izleyen için evet fakat benim gibi yolun başındaysan biraz zor ama halledeceğim.

Ben de her kategori izlerim hocam beğendiğiniz aklınızda kalan herhangi bir şeyi önerseniz olur.

Yıllarca düzenli izleyen için evet fakat benim gibi yolun başındaysan biraz zor ama halledeceğim.

Hocam aklıma ilk gelenleri söyleyeyim o zaman
Rocky serisi
Top gun
Kar kardeşliği
Maboroshi
Yaralı yüz
Ayı teddy 1 2
Diktatör.
Koç carter.
Pankreasını yemek istiyorum
Doğu ekspresinde cinayet
Şimdilik aklıma gelen ilk 10 tanesi bunlar.

Not bunları söylerken çoğunlukla film listelerinin ve imbd puanlarının dışında tutmaya çalıştım (klasikler hariç).

Eskiden çok izlerdim yaz tatilinde ama şimdı düştü izlemem. Flim dizi gurmesi olarak şöyle flimler öneriyim.
Christopher nolan flimlerinin hepsini izleyin Batman seriside dahil.
Five Nights at Freddy's.
Blade runner 2049.
Night crawler.
Gone girl.
Zodiac.
SE7en.
Fight club.
Panic room.
I am Legend 2 gelecek.
The covenant.
Son kalan askeri flimi. (gerçek hikayeden uyarlandı).
Prisoners.
Er Ryan'ı kurtarmak.
Yarının sınırında.
Arq.
The gentleman.
Truman show.
Donnie darko.
Scarface.
Titanic.
The nice guys.
The Wolf of wall street.
The guilty.
The pianist.
Taxi driver.
American Assassin.
Hachi a dogs tale.
Forgotten.
The maze runner serisi.
The road.
Parasite.
Oxygen.
Get Smart.
The shawshank redemption.
Vaktin olunca hepsini izle mükemmel flimlerdir hiçbiri boş değildir IMDb puanı çok yüksek zaten çoğunun.

Film önerisi alabilir miyim peki sizden.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı