Çözüldü Aygıt Yöneticisi PCI Aygıtında Sorun!

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

parisapo

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Hırdavat
Aygıt yöneticisinde pci aygıtında sürücü bulanamıyor. Driverlarım güncelliyorum, hep ama pci aygıtı düzelmiyor.

Buda donanım kimliğim PCI\VEN_10EC&DEV_5209&SUBSYS_3577103C&REV_01

\00000001004CE00000

Yardımlarınızı bekliyorum. :):):)

Son düzenleyen: Moderatör:
Realtek
En güncelini buradan indirebilirsiniz. Recep beyin verdiği uyumsuz olacaktır çoğunlukla. Çünkü kimliğe baktığımda hem sürücü eski ve uyumsuz hem de Modelin RTS5209 olduğunu görüyorum.
Aida64 ile sorunlu aygıtın Dediğim modele mi denk geldiğini öğrenip verdiğim linkten doğru ve güncel sürücüyü indirebilirsiniz.

Recep Bey, verdiğiniz Realtek güncelleştirmesi başarısız oldu. Murat Bey, dediğiniz siteye girdim fakat bir sürü sürücü var, hangisini indirmem gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Bey, verdiğiniz Realtek güncelleştirmesi başarısız oldu. Murat Bey, dediğiniz siteye girdim fakat bir sürü sürücü var, hangisini indirmem gerekiyor.
O listeden bu @paripaso
PCIE RTS5208/RTS5209/RTL8401 card reader driver for XP/Win7/Win8/Win8.1V6.2.9200.281442013/8/2110479kUS1
CN
US3UK1HK1US2

Recep Bey, Ulaklı ve Murat bey çok sağolun. Ulaklı' nın dediği sürücüyü kurdum, sorunum çözüldü.:cool::cool:

Recep Bey, Ulaklı ve Murat bey çok sağolun. Ulaklı' nın dediği sürücüyü kurdum, sorunum çözüldü.:cool::cool:
Cevabımı beklemeden kurduğunuz için hataya düştünüz. Modeli kontrol etmenizi istedim aida64 ile 5209 olduğunu doğrulamanızı istedim ulaklı da yazdığımı bodoslama dalıp dediğim sürücüyü vermiş. Bu yanlış bir yöntemdir böyle şeylere dikkat edin.
Verdiğim model yanlış olsa idi başka problemler karşına çıkacaktı. Bir dahakine daha dikkatli ol. Her verilen driver'e atlama. Forumda bir soru sorup cevap isityorsanız ilk önce yazılanların tamamını okuyup anlamaya çalışın.

Cevabımı beklemeden kurduğunuz için hataya düştünüz. Modeli kontrol etmenizi istedim aida64 ile 5209 olduğunu doğrulamanızı istedim ulaklı da yazdığımı bodoslama dalıp dediğim sürücüyü vermiş. Bu yanlış bir yöntemdir böyle şeylere dikkat edin.
Verdiğim model yanlış olsa idi başka problemler karşına çıkacaktı. Bir dahakine daha dikkatli ol. Her verilen driver'e atlama. Forumda bir soru sorup cevap isityorsanız ilk önce yazılanların tamamını okuyup anlamaya çalışın.

Bodoslama kelimesi hoşuma gitmedi. Arkadaş zaten donanım kimligini vermiş konuyu açarken. Sadece burda yazılan makaleyi okusa çözerdi zaten Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun arkadaşın verdigi donanim kimliginde dikkat edersen DEV_5209 yazıyor üreticinin verdigi kod. Profesyonel olabilirsin @Murat5038 ama insanlara hitap şekline bence bir çeki düzen verirsen sevinirim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı