Aygıt yöneticisinde R9 M265X ekran kartı gözükmüyor

RimuruTempest

Femtopat
Daha fazla  

R9 M265X ekran kartı olduğu görünüyor fakat aygıt yöneticisinde sadece HD Graphics var. Ayrıca diğer aygıtlar kısmında da boşta aygıtlar var.

Driveri kendim kuruyum diyorum en güncel sürümünü indiriyorum fakat.

Böyle hata veriyor sizce ekran kartı arızalımı yoksa ben bir yerlerde yanlış mı yapıyorum?

Dosya Ekleri

• 1651944232493.png
    53,4 KB · Görüntüleme: 30
Windows Update'den bütün güncelleştirmeleri yaptınız mı?

Yanında ünlem işareti olan aygıtların donanım kimliğini paylaşır mısınız?

Yukarıdaki tüm rar dosyaların indirip klasöre çıkartın. Ardından her biri içerisindeki inf uzantısıyla biten kurulum dosyalarına sağ tıklayıp yükle deyin. Sonuçları bildirin.

Diğer aygıtlar kısmı gitti. Ama ekran kartı hala görünmüyor. M265X Sürücüsünü kurmayı denediğimde aynı hata ile karşılaşmaya devam ediyorum.
Windows Update'den bütün güncelleştirmeleri yaptınız mı?
Şimdi güncelledim. Şu anda güncel.

Dosya Ekleri

• 1651949426643.png
    36,5 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Başlangıca msinfo32.exe yazıp çıkan sekmenin görüntüsünü atar mısınız?

Sürücü yüklemekle çözülecekmiş gibi durmuyor. İnternette arattığım zaman bu laptopun bazı modellerinde R9 365MX olduğunu gördüm. Belki yanlış ekran kartınının sürücüsünü kurduğunuz içindir sandım ama R9 265MX ile R9 365MX için sunulan son sürümler aynı. O yüzden farklı bir çözüm yöntemi sunacağım.
  1. Başlangıca cmd yazıp yönetici olarak çalıştırın.
  2. Çıkan ekrana set devmgr_show_nonpresent_devices=1 yazıp entera basın.
  3. Ardından bu sefer start devmgmt.msc yazıp entera basın. Bu işlem Aygıt Yöneticisini açacaktır.
  4. Aygıt Yöneticisi açıldığı zaman üst sekmeden Görünüm'e tıklayıp "Gizli Aygıtları Göster" ayarını aktif edin.
  5. Ardından buradaki, üzerinde ünlem işareti olan veya görüntü bağdaştırıcısı benzeri tüm aygıtlara sağ tıklayıp kaldır deyin.
  6. Son olarak bilgisayarı yeniden başlatın.

Söylediğiniz gibi yaptım, diğer aygıtlar kısmında üzerinde ünlem olan bir aygıt vardı kaldırdım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Şimdi tekrar aygıtlar kısmına gelip gizli aygıtları göster dediğimde o aygıt yok oldu. Windows güncelleştirmesi bulabilecek mi diye de tarama yaptım fakat bir şey bulamadı. Ekran kartını tekrar kurmayı denediğimde de hata değişmedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…