Aynı anda 2 Steam hesabı nasıl kullanılır?

Alpha345

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. Ben bilgisayarımda aynı anda 2 Steam hesabımı da kullanmak istiyorum. Hesaplarımdan birine X, birine Y dersek X hesabımda daha çok oyun var ve gündelik olarak bu oyunları oynuyorum. Ancak Y hesabımda ETS 2 ve ATS bulunuyor. X hesabımdan Y hesabıma erişim alıp oynayınca TMP, ETS 2 ve ATS oyunlarımın olduğu hesapta oturumum açık olmadığından MP'ye girmeme izin vermiyor. Yani Y hesabından X hesabına erişim isteyip kulan diyenler olabilir ancak en aktif X hesabımı kullandığımdan X hesabımda sürekli oturumun açık olması gerekiyor. 2 hesapta aynı anda oturumu nasıl açık tutarım? Sanırım biraz karışık anlattım ama okuyup cevap veren herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yazdıklarınızı doğru anladıysam;

Tek bir bilgisayarda birden fazla Steam hesabı kullanabilir miyim?​

Evet, bir bilgisayardan farklı Steam hesaplarına erişebilirsiniz. Ancak aynı anda yalnızca bir hesaba erişebilirsiniz.

Hesaplar ortak herhangi bir oyuna ait çekirdek dosyaları paylaşacaktır, fakat her bir hesap kendi özel içerik ve yapılandırma dosyalarını koruyacaktır.

Aile erişimi ekleyip iki hesabın da kütüphanesine erişebiliyor olmanız lazım. Ben kullanıyordum bir ara.
Soruda ondan da bahsettim ama TMP ye girebilmem için ETS 2 ve ATS'nin olduğu hesaplarda oturum açık olması gerekiyor erişimle deneyince olmuyor. Tam tersini yapsak da olmaz çünkü gündelik olarak x hesabımı kullanıyorum.

Gündelik hesabınızı değiştirin, arkadaş listenizi ona geçirin eğer sadece bir tane oyun problem çıkarıyorsa. Sürekli çık, gir yapıp şifre yazmak amelelik.

2 hesabı aynı anda açık tutamazsınız. Şifresiz giriş konusunda da bir fikrim yok ama alternatif bir yöntem söyleyeceğim. Windows'ta 2. bir kullanıcı oluşturun ve iki hesabınıza da giriş yapın. İstediğiniz hesaba erişmek için kullanıcı değiştirmeyi deneyin. Ben kullanmıyorum, çalışıp çalışmadığını da bilmiyorum ama denemekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı