Aynı bilgisayarda Windows 10 ve Windows 7 kullanmak

RIPSHOT

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben şu anda Windows 10 işletim sistemini kullanıyorum. Ama Windows 7 kullanmayı özledim. Aynı bilgisayar içinde hem Windows 10, hem Windows 7 kullanabilir miyim? Sanal makineyi kastetmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan kullandığınız C diskinde Windows 10 var, ikinci bir diskiniz yoksa C diskinden 100GB kadar bir parça kopartıp oraya Windows 7 kurarsan bilgisayarı açarken sana Windows 10 ve Windows 7'nin olduğu seçenekler geliyor oradan seçim yapabiliyorsunuz. Bu arada bahsettiğiniz şeye multi boot veya dual boot deniyor.

Şuan kullandığınız C diskinde Windows 10 var, ikinci bir diskiniz yoksa C diskinden 100GB kadar bir parça kopartıp oraya Windows 7 kurarsan bilgisayarı açarken sana Windows 10 ve Windows 7'nin olduğu seçenekler geliyor oradan seçim yapabiliyorsunuz. Bu arada bahsettiğiniz şeye multi boot veya dual boot deniyor.
Açıklaman için teşekkür ediyorum.

Şuan kullandığın diskini 2'ye bölüp boyutunu ayarla ondan sonra Dual Boot şeklinde bir kurulum yap. Örneğin sen 250GB alanda Windows 10 olacak, 150GB alanda Windows 7 olacak. Sadece örnek verdim, dediğim gibi boyutu ayarlanabilir. Ayrıca kurulumu UEFI yap.

Kurulumun bittikten sonra bilgisayar açılırken ekrana Windows Boot Manager açılacak ve sana "Windows 10 mu Windows 7 mi?" diye soracak sende istediğini seçeceksin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı