Aynı değerlere sahip 2 farklı marka RAM kullanılır mı?

288313

Hectopat
Yer
Finlandiya/Helsinki
Arkadaşlar elimde bulunan 4 GB 1333 MHz CL9 hi level RAM'i 8 GB yapmak istiyorum. Fakat internette benim RAM'in aynısından bulamadım. Bende aynı değerlere sahip Kingston RAM buldum. Sizce uyumlu çalışır mı? Satıcı iade kabul etmem diyor. Hukuki olarak iade kabul etmesi zorunlu değil mi?

Eğer anakartınızda ki bellek 1. slotta ise yeni belleği 2. slota takın, eğer 2.slottaysa yeni belleği 3. slota takın. Aynı marka belleklerle çift modül yapılabilir diye biliyorum.

CL
Arkadaşlar elimde bulunan 4 GB 1333 MHz CL9 hi level RAM'i 8 GB yapmak istiyorum. Fakat internette benim RAM'in aynısından bulamadım. Bende aynı değerlere sahip Kingston RAM buldum. Sizce uyumlu çalışır mı? Satıcı iade kabul etmem diyor. Hukuki olarak iade kabul etmesi zorunlu değil mi?
RAM'in CL ve MHz değerleri aynı olması gerekiyor. Ama tabii dual channel kullanacaksan ikisinin de aynı marka olması lazım. Ayrıca örneğin 2400 MHz Kingston 4 GB ile 3000 MHz 8 GB'ı takarsan 3000 MHz'i 2400 olarak görür. En düşük MHz değerini referans alır

Kardeşim hiç bir sıkıntı çıkmaz için rahat olsun, değerlerinin aynı olmasına (frekans,CL değeri gibi) dikkat et ve ddr serisinin hangisi olduğuna dikkat et seninki sanırım ddr3 olması lazım; hiç bir sıkıntı yaşamadan kullanabilirsin.
Çipleri farklı firmalar üretmişse çalışmayabilir.
Dram, SD ram gibi eski ramlerde bu tarz sıkıntılar mevcuttu güncel ramlerin çok büyük bir çoğunluğunda bu tarz sıkıntılar yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı