Aynı işlemci modeli laptop ve masaüstüne göre farklılık gösterir mi?

Aurora2323

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Ben bilgisayara şekerli çay döktüm ve bilgisayarı tamirciye teslim ettim. Adam bugün öğlen saatlerinde bilgisayarımın işlemcisinin bozulduğu ve 1.750 TL'ye tamir edileceğini söyledi. Tabii ben kıllandım çünkü işlemcim i7 7700K 2.8GHz (yanlış yazdıysam pardon, anladiniz siz) internetten arattiginda bu modelin 3.6GHz'si 2.800 gibiydi, 2.8GHz olan islemcinin 1.750 TL tutması imkansız gibi geldi, sizce bir şeyler var mı bu işte?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. Ben bilgisayara şekerli çay döktüm ve bilgisayarı tamirciye teslim ettim. Adam bugün öğlen saatlerinde bilgisayarımın işlemcisinin bozulduğu ve 1.750 TL'ye tamir edileceğini söyledi. Tabii ben kıllandım çünkü işlemcim i7 7700K 2.8GHz (yanlış yazdıysam pardon, anladiniz siz) internetten arattiginda bu modelin 3.6GHz'si 2.800 gibiydi, 2.8GHz olan islemcinin 1.750 TL tutması imkansız gibi geldi, sizce bir şeyler var mı bu işte?

Laptop'da K serisi işlemci olmaz hocam yanlışınız var H serisi olmasın o veya HQ. Adam sizi dolandırıyor gibime geldi ama hayırlısı.

GHz fiyat belirlemez. Bilgisayarı da yetkili servisi dışında kimseye tamir ettirmeyin(laptop ise) masaüstü ise kendiniz satın alıp montajını yapabilirsiniz.

Elinde olan eski bir işlemci takabilir veya işlemci temizleme gibi bir işlem var terminal çok sürülünce onun bir yöntem kullanabilir ancak o fiyat çok fazla ayrıca başka parçalarda sıkıntı çıkmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı