Aynı marka RAM farklı MHz sıkıntı çıkarır mı?

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Merhaba benim yıllar önce aldığım kasada https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...4u300038g16-sr41-bellek-fiyati,268846949.html şu RAM kullanılıyordu şu anda da bunu kullanıyorum. Ve bugün 16 GB yapmak için bir tane daha RAM almaya karar verdim. Ama benim şu anki RAM'in hiçbir yerde satıldığını görmedim. Sadece şunu görebildim XPG Spectrix D41 TUF RGB AX4U32008G16A-SB41 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 Ram Fiyatları ve Özellikleri aynı marka ama MHz farkı var ikisi arasında. Benim RAM'in modelinin hiçbir yerde satıldığını göremedim o yüzden bunu almayı düşünüyorum. Bu 2 RAM aralarında uyumluluk sorunu çıkartır mı?

Merhaba benim yıllar önce aldığım kasada Adata XPG Spectrix D41 8 GB 3000MHz DDR4 AX4U300038G16-SR41 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe şu RAM kullanılıyordu şu anda da bunu kullanıyorum. Ve bugün 16 GB yapmak için bir tane daha RAM almaya karar verdim. Ama benim şu anki RAM'in hiçbir yerde satıldığını görmedim. Sadece şunu görebildim XPG Spectrix D41 TUF RGB AX4U32008G16A-SB41 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 Ram Fiyatları ve Özellikleri aynı marka ama MHz farkı var ikisi arasında. Benim RAM'in modelinin hiçbir yerde satıldığını göremedim o yüzden bunu almayı düşünüyorum. Bu 2 RAM aralarında uyumluluk sorunu çıkartır mı?
Şans işi. İade seçeneğin olacak şekilde al, en kötü deneme-yanılma yöntemiyle anlarsın.

Şans işi. İade seçeneğin olacak şekilde al, en kötü deneme-yanılma yöntemiyle anlarsın.
Hocam yani sıkıntı çıkarma oranı yüksekse hiç denemeye gerek yok sizce aynı marka farklı MHZ mi almalıyım yoksa farklı marka aynı MHZ değerlerine sahip bir RAM mi almalıyım?

Hocam yani sıkıntı çıkarma oranı yüksekse hiç denemeye gerek yok sizce aynı marka farklı MHZ mi almalıyım yoksa farklı marka aynı MHZ değerlerine sahip bir RAM mi almalıyım?
Zor bir soru cidden. Aynı MHz olması daha mantıklı olur diye düşünüyorum. İleride eskisini elden çıkarırsın, 2.aldığından bir tane daha alırsın dual-kit yapabilmek için. Dual Channel çalışmayacak RAM'lerin çünkü.

Zor bir soru cidden. Aynı MHz olması daha mantıklı olur diye düşünüyorum. İleride eskisini elden çıkarırsın, 2.aldığından bir tane daha alırsın dual-kit yapabilmek için. Dual Channel çalışmayacak RAM'lerin çünkü.
Hocam aldım artık bakalım umarım bir sorun çıkmaz. Ama teşekkürler yardımcı olmaya çalıştığınız için.

Hocam aldım artık bakalım umarım bir sorun çıkmaz. Ama teşekkürler yardımcı olmaya çalıştığınız için.
Evet hocam bugün geldi kargo. Ve şuan hiçbir sıkıntı yok. 2 ramde dual channel olarak çalışıyor farklı model ve farklı mhz olmasına rağmen.

1677261453478.png

Dosya Ekleri

• 1677261439162.png
    1677261439162.png
    395,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Evet hocam bugün geldi kargo. Ve şuan hiçbir sıkıntı yok. 2 ramde dual channel olarak çalışıyor farklı model ve farklı mhz olmasına rağmen.

Eki Görüntüle 1680690
Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı