Aynı MHz farklı CL RAM'ler uyumlu çalıştırılabilir mi?

Resul1780

Kilopat
Makaleler
1
Anakart
Msı p45 neo f
İşlemci
q9550
Arkadaşlar 4 tane RAM takılı PC imde hepsi 800 MHz CL5 RAM'lar bir tanesi CL6 bunun yüzünden mavi ekran ve donma sorunu oluyor bunları nasıl uyumlu çalıştırabilirim?

ram1.png

ram2.png

ram3.png

ram4.png

Hocam, ikisini aynı timing (CL) yapmaya çalışın BIOS'tan, hızlarını da aynı yapın, bakın çalısıcak mı. Yine düzgün çalışmazsa, değiştirin bir tanesini, aynısını alın.

Hocam, ikisini aynı timing (CL) yapmaya çalışın BIOS'tan, hızlarını da aynı yapın, bakın çalısıcak mı? Yine düzgün çalışmazsa, değiştirin bir tanesini, aynısını alın.

4 tane RAM var hocam dediğinizi denedim CL5 olan RAM'lari CL6 RAM'e göre ayarladım hızları voltajları aynı ama olmadı. Kafama takılan trfc değeri nedir?

Hocam bende de 4 tane RAM var. Hepsi DDR2 800 MHz ama birisinin CL değeri 5, diğer üçünün 6. BIOS'ta 667 MHz çalışıyor görünüyorlardı ilk taktığımda. BIOS'un M.I.T. bölümünde RAM ile alakalı kısımda bir değeri 2:0:0'dan 2:40:0'a getirdik. Şu an sorunsuz olarak 800 MHz'de çalışıyorlar.

Hocam bende de 4 tane RAM var. Hepsi DDR2 800 MHz ama birisinin CL değeri 5, diğer üçünün 6. BIOS'ta 667 MHz çalışıyor görünüyorlardı ilk taktığımda. BIOS'un m. I. T. Bölümünde RAM ile alakalı kısımda bir değeri 2:0:0'dan 2:40:0'a getirdik. Şu an sorunsuz olarak 800 MHz'de çalışıyorlar.

En son RAM voltajnı 2.1 Volta getirdim uzun süre donmadan mavi ekran vermeden kullandım ama sonunda o haldeykende mavi ekran yedim şu an o CL değeri farklı RAM'i çıkardım başka çözüm yolu varsa yazsınlar ama ben her şeyi denedim CL değerlerini acayip derecede yüksek tutmadan tut RAM frekansını olduğundan düşük çalıştırmaya kadar kesinliklikle kimseye tavsiye etmiyorum farklı zamanlamalarda RAM'lar kullanmayın üzer.
IMG_20220510_105240.jpg

Aynı model RAM'lar takılıyken de mavi ekran hatası aldım nedir sebebi acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı