Ayrılmış video belleği arttırma

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Elimde maddi sıkıntı yüzünden 11 senelik dede olan bir Dell laptop var (modeli XPS M1210). Ve içinde 256 MB onboard Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family ekran kartı var ve ayrılan video belleğinde 0 MB yazıyor bunu nasıl arttırabilirim? Ya da arttırılması mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kusura bakma ama benim BIOS modelim çok eski BIOS olduğunun ilk girdiğimde bu ne dedim resmen . BIOS modelim BIOS Revision A07.

Zaten bilgisayar da masaüstü. Dizüstülerin BIOSları o kadar ayrıntılı olmuyor. Sendeki makinada istediğine dair bir ayar varsa arttırırsın ama yoksa yoktur.

BIOS'dan ekran fotoğrafı atsam anlarsınız zaten ne kadar eski olduğunu . Dediğinize benzer bir ayar bile bulamadım .

Aslında sendeki gibi eski dizüstülerde görece daha sık rastlanıyor o tip bir ayara. Benim kenarda tuttuğum sendekinden de eski başka bir makinam daha var, görseli tahmin edebiliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…