AYT FKB için ne kadar matematik bilmek gerekiyor?

Viva La Vida

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Temel matematik yeter mi?
Gündüzleri TYT, AYT matematik akşamları FKB çalışmak istiyorum.

TYT AYT matematik iyi değil temelim iyi ikisine de çalışıyorum. Akşamları da FKB'ye ağırlık vermek istiyorum 3-4 saat.
TYT AYT matematik iyice halletmeden temel matematik ile FKB yapabilir miyim?

Son düzenleme:

TYT AYT matematik iyi değil temelim iyi ikisine de çalışıyorum. Akşamları da FKB'ye ağırlık vermek istiyorum 3-4 saat.

AYT FKB öncesinde TYT FKB çalışman gerekir ve evet ilk önce AYT matematiği halletmelisin.

Dostum sence TYT 4,5 ayda biter daha yeni başladım 1 aydır çalışıyorum.

Son düzenleme:
AYT FKB öncesinde TYT FKB çalışman gerekir.

İllaki ki.

Dostum sence TYT 4,5 ayda biter daha yeni başladım 1 aydır çalışıyorum.

Biz olarak konuşayım matematiği bitirsek bile deneme için zaman bulamayacağız gibi geliyor.
O yüzden tekrar eksik olan konulara dönmek yerine bir konunun efendisi olmadan başka konuya geçmemeliyiz.
Bende antrenmanlarla matematik 2. kitap TYT için olanı da var aynı anda orijinal de var orta seviye kaynakta var.
Anla kavra efendisi ol.
Bu arada bu AYT için daha kolay mantığını anla, belli soru kalıpları, çalıştıkça net arttırma vs ama TYT öyle değil:(

İllaki ki.

Biz olarak konuşayım matematiği bitirsek bile deneme için zaman bulamayacağız gibi geliyor.
O yüzden tekrar eksik olan konulara dönmek yerine bir konunun efendisi olmadan başka konuya geçmemeliyiz.
Bende antrenmanlarla matematik 2. kitap TYT için olanı da var aynı anda orijinal de var orta seviye kaynakta var.
Anla kavra efendisi ol.
Bu arada bu AYT için daha kolay mantığını anla, belli soru kalıpları, çalıştıkça net arttırma vs ama TYT öyle değil:(

Benim hedefim Türkçede 25 net sosyalde 15 net matematikte 10 net fende 10 net yapmak TYT'ye girmeyeceğim sence yetişir mi 3 ayda? (son 1 ay sadece deneme çözeceğim.)

@Viva La Vida

Benim hedefim Türkçede 25 net sosyalde 15 net matematikte 10 net fende 10 net yapmak TYT'ye girmeyeceğim sence yetişir mi 3 ayda? (son 1 ay sadece deneme çözeceğim.)

@Viva La Vida

Bunu kimse bilemez ki, seni tanımıyorum şu anki netlerini bilmiyorum.
Sıfırdan mı başlayacaksın bu derslere?
Temelin var mı?
Kimsin necisin?
Geçen senenin tyt puanını mı kullanacaksın?
Geçen sene sınava girdiysen bu sene neyi bekliyorsun?
Girmediysen TYT %40 AYT %60 neden TYT gibi önemli bir sınava girmezsin?
Müneccim miyim kardeşim:D?

Bunu kimse bilemez ki, seni tanımıyorum şu anki netlerini bilmiyorum.
Sıfırdan mı başlayacaksın bu derslere?
Temelin var mı?
Kimsin necisin?
Geçen senenin TYT puanını mı kullanacaksın?
Geçen sene sınava girdiysen bu sene neyi bekliyorsun?
Girmediysen TYT %40 AYT %60 neden TYT gibi önemli bir sınava girmezsin?
Müneccim miyim kardeşim:D?

Yanlış yazmışım AYT'ye girmeyeceğim yazacaktım TYT'ye girmeyeceğim yazmışım.

@Viva La Vida

Konulara hakim misin? Sıfırdan mı başlayacaksın?
Problem yapabiliyorsan, paragraf yapabiliyorsan halledersin. sosyal için apotemi sosyal çöz çözmediysen, FKB bende de yok:)

Konulara hakim misin? Sıfırdan mı başlayacaksın?
Problem yapabiliyorsan, paragraf yapabiliyorsan halledersin. Sosyal için apotemi sosyal çöz çözmediysen, FKB bende de yok:)

Sıfırdan başlayacağım konulara hakim değilim. İyi paragraf çözüyorum. Problemler yok şu an. Aktif matematiği bitirmek için uğraşıyorum şu an.

Temel Matematik ile yaparsın örneğin Enerji konusunda 3 basamaklı sayıları sürekli toplamak zorunda olduğun bir kısım var temel matematik yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı