AYT'ye hazırlanmayıp MSÜ için sadece TYT çalışmak

REapex

Hectopat
Yer
İstanbul/Ataşehir
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğim kadarı ile MSÜ sınavı sadece TYT'den çıkıyormuş çok bilgi sahibi değilim hatalarım veya eksiklerim varsa uyanırsınız ve bilgilendirirseniz çok sevinirim. Deniz harp okuluna gitmek istiyorum bildiğim kadarı ile teğmen rütbesi ile mezun olunuyor. Subaylık istemiyorum. Harp okuluna gitmek istiyorum ama bir yerde de TYT AYT+MSÜ girmek lazım diyor doğru mu bu? Temel mantığı ile anlatırsanız sevinirim.

Hocam tyt puanı + MSÜ puanı ile kazanılıyor. Subaylık istemiyorum demişsiniz ama Teğmen bir subay rütbesidir.(En azından benim bildiğim)

MSÜ'de eğer MYO değil de normal harp okullarına gitmek istiyorsan AYT sınavına da girmen gerekli. Bildiğim kadarıyla deniz harp okulu için TYT+AYT ikisine de girmen gerek. Yani ikisine de çalış.

Hocam TYT puanı + MSÜ puanı ile kazanılıyor. Subaylık istemiyorum demişsiniz ama teğmen bir subay rütbesidir.(en azından benim bildiğim)

Hocam bir de harp okuli dışında subaylık okulu varmış subaylık okulu istemiyorum demek istedim herhalde orada astsubay olarak mezun oluyoruz.

MSÜ'de eğer MYO değil de normal harp okullarına gitmek istiyorsan AYT sınavına da girmen gerekli. Bildiğim kadarıyla deniz harp okulu için TYT+AYT ikisine de girmen gerek. Yani ikisine de çalış.

Deniz harp okulu için MSÜ+TYT+AYT mi yoksa MSÜ TYT yerine mi geçiyor.

Hocam TYT puanı + MSÜ puanı ile kazanılıyor. Subaylık istemiyorum demişsiniz ama teğmen bir subay rütbesidir.(en azından benim bildiğim)

MSÜ girersem TYT gerek kalmaz mı? Gerçi MSÜ yapan TYT de yapar ama.

Hocam bir de harp okuli dışında subaylık okulu varmış subaylık okulu istemiyorum demek istedim herhalde orada astsubay olarak mezun oluyoruz.

Deniz harp okulu için MSÜ+TYT+AYT mi yoksa MSÜ TYT yerine mi geçiyor.

MSÜ girersem TYT gerek kalmaz mı? Gerçi MSÜ yapan TYT de yapar ama.

MSÜ sınavıyla elemeleri geçiyorsun.2. elemelerde TYT+AYT yani YKS puanın ve fiziki yeterlilik testini geçmen gerekiyor.3. eleme de bildiğim kadarıyla mülakat. Eğer deniz harp okulu okumak istiyorsan MSÜ sınavına girip tercih yapacaksın(puanın yeterse) ondan sonra YKS'de TYT+AYT'ye girmen gerekli. Bu sınavlara girdikten sonra gerisi fiziki yeterlilik testi ve mülakat zaten başka da geriye bir şey kalmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı