Az termal macun sorun yaratır mı?

Yer
Kütahya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS B550M-K İşlemci: AMD Ryzen 7 5700X Ekran kartı: Palit RTX 4070 12GB Ram: XPG 3600MHZ 32GB(16*2)
Meslek
Freelance Yazılım Geliştirici
Merhaba, CPU'mun üzerindeki termal macunu temizledikten sonra elimde kalmadığını fark ettim. Soğutucunun üzerinde ipince bir katman vardı sadece şu an yük altında 70 derece. Boşta 50 derece civarı. Normal midir bir sorun olur mu? Fan daha hızlı dönüyor gibi geldi.
CPU: Ryzen 5 5500

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, CPU'mun üzerindeki termal macunu temizledikten sonra elimde kalmadığını fark ettim. Soğutucunun üzerinde ipince bir katman vardı sadece şu an yük altında 70 derece. Boşta 50 derece civarı. Normal midir bir sorun olur mu? Fan daha hızlı dönüyor gibi geldi.
CPU: Ryzen 5 5500.

R5 5500 çok ısınan bir işlemci olmasa da değerler çok kötü değil bence.

Ben de aynı şeyi yaşadım, 10 derece fazlaydı. Boşta 50 derece fazla geldi bana. siz en kısa zamanda tekrar macunlamaya bakın.

Önemli olan yük altındaki sıcaklık 70 derece bence kötü değil tabi daha iyi olabilir o başka fakat r5 5600 stok fanla çok rahat 85 dereceyi görüyor test uzatılırsa daha yüksek sıcaklıklar görme ihtimalide yüksek.

Soğutucu belirtmemişsin stok soğutucu için değerler iyi. Daha da soğuk çalışması için biostan CSB kapatabilir veya bilgin varsa elle OC yapabilirsin.

CPU: Ryzen 5 5500

İpince katman kısa vadede sorun çıkarmaya başlar.
İnce bir katman işi çözecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler hepinize, her ihtimale karşı Arctic mx4 siparişi verdim, gelene kadar 2-3 gün idare eder mi?

2 3ay idare eder etmesine de o macunun çok sahtesi var dikkat edin.
Araştırıp teknobiyotik üzerinden sipariş verdim sanıyorum orjinal tedarikçiymiş

Yeni konular

Geri
Yukarı