Az yakan çok aydınlatan güçlü LED ampül önerisi

Ilgaz Bey

Hectopat
Daha fazla  
Gece yarısından sabah 5'e kadar her gün yanacak ve arka bahçemi aydınlatacak bir ampül arıyorum. 30 metre aydınlatacak bir ampül var mıdır? Net aydınlatma değil sadece görüş açısı verse oda yeter. Kaç W gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüş açısından kasıt nedir? Mesela kamera var ve kameranın gördüğü yerleri mi ışıtacaksınız veya evde odada kullandığımız ampul gibi oldukça beyaz ve aydınlık mı istiyorsunuz? Bahçe aydınlatmaları için IP67 en az 20-30 Watt projektör LED almakta fayda var ama aydınlatma gücü fazla olabilir.

Şunun gibi:

Görüş açısından kasıt nedir? Mesela kamera var ve kameranın gördüğü yerleri mi ışıtacaksınız veya evde odada kullandığımız ampul gibi oldukça beyaz ve aydınlık mı istiyorsunuz? Bahçe aydınlatmaları için IP67 en az 20-30 Watt projektör LED almakta fayda var ama aydınlatma gücü fazla olabilir.

Şunun gibi:
Yok dostum bunlardan değil normal evde kullanılan standart E27duy'a bağlanan ampül arıyorum. Haklısın detay vermemişim, camdan bakınca ne olup bittiğini görebileceğim bir ampülden bahsediyorum. Kamera falan yok sadece çıplak gözle görüş açısından bahsettim. Otların arasında tilki mi var yoksa kedi mi var gibi şeyleri anlamak için hayvanların gözlerini parlatacak güçlü normal evde kullanılan ampül arıyorum. Led ampüllerde en fazla kaç W var.

Tavsiyem bu verdiğim linkten 10 veya 20 watt olanı almanızdan yana çünkü indoor ampuller yani ev ampulleri dış ortam şartlarına pek uygun tasarlanmazlar, su ve toz geçirgenliği olarak yani. Bu da çok kısa ömürlü olmalarına sebep olur. Ev ampulleri de 3 watt ile 50 watt arasında değişmekte. 10 watt led projektörü verdiğim linkten veya bunun gibi olan şekilde dilediğiniz yerden alabilirsiniz. Çünkü dış ortam aydınlatmasıdır bunlar.

Tavsiyem bu verdiğim linkten 10 veya 20 watt olanı almanızdan yana çünkü indoor ampuller yani ev ampulleri dış ortam şartlarına pek uygun tasarlanmazlar, su ve toz geçirgenliği olarak yani. Bu da çok kısa ömürlü olmalarına sebep olur. Ev ampulleri de 3 watt ile 50 watt arasında değişmekte. 10 watt led projektörü verdiğim linkten veya bunun gibi olan şekilde dilediğiniz yerden alabilirsiniz. Çünkü dış ortam aydınlatmasıdır bunlar.
Bunu bağlayacak yer yok o yüzden yeniden yapılması gerekiyor. Komşuları kör etme niyetim yok. :) Sarı standart ampül yıllardır yanıyor, kapalı LED ampül alsam kısa bir sürede sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Neyse yinede değerlendireceğim teşekkürler. Normal LED ampül aldım sorunu çözdüm.

Geri
Yukarı