Aztek Teknoloji Garanti Süreci | 3 Defa

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
Bugün Urbanears, JBL, Marshall, Beats gibi markaların yetkili distribütorü olan Aztek Teknoloji ile 3 defa yaşadığım teknik servis sürecini anlatacağım.

1. Sıfır ürün bozuk çıktı. Pandemiye denk gelen 1. garanti süreci.

Urbanears Plattan 2 kulaklık alalı yaklaşık 3 ay oluyordu. Kutusunu daha önce açıp bakmama rağmen hiç takıp çalıştırmamıştım. 3 ay sonra ise nihayet kullanmak için kutudan çıkardım ve büyük bir keyif ile cihazıma bağladım. İlk kullandıktan sonra geri kaldırdım. İkinci gün ise beni rahatsız eden bir durum ortaya çıktı. "Sanki" sol taraftan ses az geliyordu. Ancak bir türlü anlayamıyordum, gerçekten az mı geliyordu yoksa bana mı öyle geliyordu? Yani belirgin bir durum değildi. Ailemdeki insanlar bir şey fark etmemişti. "Gayet normal, kuruntu yapma da kullan" dediler. Ancak aradan 2 gün daha geçince net bir şekilde emin oldum. Sol taraftan ses az geliyordu. Sürekli değil ara sıra oluyordu ve az geldiğinde ise öyle belirgin bir şekilde az değildi. Bu yüzden fark etmem çok zor olmuştu. Bayağı moralim bozuldu. T500'ten geçtiğime pişman olmak üzereydim. Aldığım yere götürmek yerine süreci uzatmamak adına doğrudan teknik servis Aztek teknoloji ile iletişime geçtim. İletişime geçtim derken, pandemiden dolayı telefondan ile iletişim yoktu. Sadece E-posta ile ulaşılabilir durumdalardı. E-Posta'ya bir gün sonra cevap geldi. Verdikleri kod ile ücretsiz bir şekilde, yanlış hatırlamıyorsam UPS Kargo ile gönderdim.

Ancak endişeliydim. Bu kadar zor fark ettiğim bir şeyi, teknik servis pekâlâ "hiçbir sorun yok" diyerek geri gönderebilirdi. Pandemi sürecinde olmasına rağmen yaklaşık 7-10 iş günün ardından (Kargo süresi dahil) kulaklık sıfırı ile değişilmiş bir biçimde bana geri gönderildi. Bayağı şaşırmıştım.

2. Kozmetik sorundan dolayı bayram sırasında kulaklığı 2. sefer garantiye yolladım.

Kulaklığı uzun bir süre kullandım. Daha sonra Sennheiser CX 300S kulak içi kulaklığa geçtim. Plattan 2'yi ise kardeşime verdim. Ancak kardeşime verdiğimde, kulaklığın kullanımdan dolayı pedlerinde yırtılmalar olmaya başlamıştı. Kullanımdan dolayı derken, herhangi bir şekilde fiziksel hasar vermedim. Kulağımda iken durduk yere açılmaya başladı. Kardeşim kulaklığı bir süre kullandı ancak kulak pedleri gittikçe yırtıldığından dolayı tekrar garantiye yollamak üzere Aztek teknoloji ile iletişime geçtim. Bu sefer telefon ile aradım ve kargo kodu aldım. Yine ücretsiz bir biçimde yolladım.

Kargo oraya gittiğinde bayramdaydık ve doğal olarak teknik servis çalışmıyordu. Bu yüzden teknik serviste biraz uzun kaldı. Teknik servis çalışmaya başladıktan sonra kısa süre içerisinde pedlerini yenileyip tekrar bana yolladılar.

3. Ancak daha büyük bir sorun ortaya çıktı. 3. garanti süreci.

Servisten gelen kulaklığın kutusunu heyecanla açtım. Pırıl pırıl yeni kulak süngerleri. Cihaza bağlayıp test etmek istedim. Daha sonra kardeşime teslim edecektim. Ancak hayal kırıklığına uğradım. "Sadece kulak süngerleri değişmesine" rağmen kulaklığın sesi çok kötü geliyordu. Değişik boğuk bir ses. Kardeşime ve aileme de denettirdim ancak kardeşim hariç diğerleri zaten hiç kulaklık kullanmamışlardı. Bu yüzden anlamadılar ve yine "Kuruntu yapma kullan işte" dendi. Kardeşim ise ilk başta fark etmemişti ama sesi tarif edince ve dikkat edince o da fark etti. Tekrar garantiye yollayalım dedim ancak o sıra birtakım işler olduğundan hem göndermeye fırsatım olmadı hem de kardeşim istemedi.

3 ay sonra, nihayet kulaklığı tekrar garantiye yollamaya karar verdim. Kulaklığın garantisi 3 ay kalmıştı. Yine endişeliydim tabii. İki tane Plattan 2'yi yan yana koyup dinlemeyen birısınma sorunu fark etmezdi. Bu yüzden servis "sorunsuz" diyerek bana geri yollayabilirdi. Belki fazla düşündüğümü düşünebilirsiniz ancak daha önceki teknik servis tecrübelerimden kalan bir alışkanlık bu. Anında sorunsuz denip geri yollanıyor çoğunlukla.

Ücretsiz kargo ile yolladım. Kargo 2 gün içinde ellerine geçti. 10 gün teknik serviste kaldı ve UPS Kargo ile 1 günde elime ulaştı. Yine kısa sürdü yani. Kulaklık ise sıfırı ile değişilmişti. Yani bana gelen mesajda öyle yazıyordu... Ancak kargo kutusunu açtığımda ne göreyim? Kablolu yerine 200 TL pahalı olan BT versiyonu gelmişti.

Plattan 2'den memnun kalmıştım, BT versiyonundan da memnun kaldım.

Sonuç

Aztek Teknoloji'den gayet memnun kaldım. Tam 2 sefer hiç sorgulanmadan sıfırı ile değişildi ve 2.'sinde üst modeli yollandı.

Distribütörü Aztek Teknoloji olan bir ürün alırken satış sonrası desteği konusunda içim rahat olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı