B350M Gaming Pro RAM önerisi

şimdi vatan'dan 2666mhz crucial bellek baktım. Yorumlarda Vatan bilgisayarın açıklamasına göre ryzen ile uyumlu değildir yazıyor. Ama anakartın uyumlu olduğu ram listesinde ballistix tactical 2666mhz mevcut şimdi hangisine güveneceğiz? Ayrıca 2666mhz versiyonu listede var ama 3000mhz versiyonu listede yok çok ilginç
Cidden Vatan'ın açıklamalarına güveniyor musun? Sallamışlar. Ama olur da özel bir şey kaçırmışsam diye @Jira @Nazım Paşa hocalarıma da bir sorayım. Bu arada siz de tam model numarasını kopyalayıp buraya yapıştırın.

@Yuuji önerme şu bellekleri, ellerinde Ryzen ile çalıştırabildikleri bellekleri nedensiz yere 200-300 lira fazladan satıyorlar. Tüm DDR4 bellekler anakartınızla uyumludur. MHz kısmında hayal kırıklığı yaşarsınız büyük ihtimalle. AM4 soketli MSI anakartlar bellek frekansı konusunda sıkıntı yaşıyorlar, keşke almadan sorsaymışsın. Listede varsa büyük ihtimalle o hıza ulaşabilir ama.

@Yuuji önerme şu bellekleri, ellerinde Ryzen ile çalıştırabildikleri bellekleri nedensiz yere 200-300 lira fazladan satıyorlar. Tüm DDR4 bellekler anakartınızla uyumludur. MHz kısmında hayal kırıklığı yaşarsınız büyük ihtimalle. AM4 soketli MSI anakartlar bellek frekansı konusunda sıkıntı yaşıyorlar, keşke almadan sorsaymışsın. Listede varsa büyük ihtimalle o hıza ulaşabilir ama.
Hocam belirttim zaten bu işi yaparak para kazanıyor uyanık firmalar bende biliyorum ama tam hız alarak tam performans alsınlar diye öneriyorum.

anakartın desteklediği RAM listesinde 2666mhz crucial ballistix tactical bulunuyor ama 3000mhz bulunmuyor 2666mhz yeterli olur mu? Veya vatana gidip 3000mhz deneyip biostan kontrol edip kullanabilirim belki

Öyle bir şey yapabiliyorsanız yapın. 3000'i alt limit belirlemenizi tavsiye ederim.
3200mhz olarak corsairin güzel RAMleri var ancak 8gb tek halde satılmıyor 2x8gb halde 16gb kit şeklinde satılıyor ona da şuan için bütçemi arttıramıyorum o yüzden yaklaşık 1 sene idare eder beni diyerek 3000mhz düşünüyorum. Crucial 3000mhz deneyeceğim olmazsa mecbur 2666mhz takacağım önümüzde ki sene crucial çıkarıp 2x8gb 3200mhz takabilirim uyarsa.

Şu uyumluluk listesini takıntı haline getirmeyin. O listede sadece test edilmiş bellekler var. Belleğinizin DDR4 olması yeterli.
uyumluluk listesine bakmamın sebebi ryzen işlemcilerde mhz problemi oluyormuş. Denenmiş test edilmişlerde RAMin kendi mhzsi ve biosta görünen mhz yazıyor yani performansı tam alıp alamadığımızı anlayabiliyoruz. Neyse teşekkür ederim hepinize cevaplarınız için sanırım aradığımı buldum Vatan bilgisayara götürüp bilgisayarı ramleri deneteceğim ve ona göre alacağım teşekkürler tekrardan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı